banner2

Muharrem İnce'den ittifak iddialarına yanıt: Herhangi bir teklif yok

Memleket Partisi lideri Muharrem İnce, geçtiğimiz günlerde Altılı Masa'nın cumhurbaşkanı adayı CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptığı görüşmeye ilişkin yaptığı açıklamada ''Ne CHP yönetimi ne de Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, bana veya partime herhangi bir ittifak teklifinde bulunmamıştır. Sayın Kılıçdaroğlu’na ve Cumhuriyet Halk Partisi’ne seçimlerde başarılar diliyorum'' dedi.

Gündem 31.03.2023, 15:11 31.03.2023, 16:00
Abone ol
Muharrem İnce'den ittifak iddialarına yanıt: Herhangi bir teklif yok

Türkiye, 14 Mayıs'ta seçime gitmeye hazırlanırken partilerin ittifak çalışmaları da hız kazandı.

Altılı Masa'nın cumhurbaşkanı adayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, seçim öncesi cephesini genişletmek istiyor.

Günlerdir konuşulan Kemal Kılıçdaroğlu-Muharrem İnce görüşmesi geçtiğimiz günlerde gerçekleşti. Oyların bölünmesinden endişe eden Kemal Kılıçdaroğlu'nun Muharrem İnce'yi yanına çekmek için eski yol arkadaşına 'aday olma, bana destek ver' teklifi ettiği iddia edilmişti.

Cumhurbaşkanı adayı ve Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmesi ve sonrasında çıkan haberler hakkında açıklama yaptı.

İNCE'DEN AÇIKLAMA

Muharrem İnce sosyal medya hesabı Twitter'dan yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

"Modern demokrasilerde ilişkiler siyasi partiler arası kurumsal görüşmeler ile ilerler. Bunun dışındaki her yol, medeni bir ilişki kurmayı reddeden despot ve dayatmacı bir zihniyeti temsil edecektir Bazı medya organlarında kulis bilgisi adı altında paylaşılan, Cumhuriyet Halk Partisi yönetimi ile Muharrem İnce arasında müzakerelerin başarısız olduğu şeklindeki gerçeği yansıtmayan haberler hakkında, kamuoyunun doğruları öğrenmesi adına bu açıklamayı yapıyorum.''

CHP'DEN TEKLİF YOK

Memleket Partisi lideri açıklamasının devamında ''Öncelikle bilinmelidir ki ne CHP yönetimi ne de Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, bana veya partime herhangi bir ittifak teklifinde bulunmamıştır. Adaylığı ilan edildikten hemen sonra Sayın Kılıçdaroğlu, 17 Mart 2023 tarihinde Milli Yol Partisi ile Bağımsız Türkiye Partisi’ni, 20 Mart 2023 tarihinde HDP’yi ziyaret etmiştir. Memleket Partisi’ne ise sıra, 29 Mart günü yani Cumhurbaşkanı adaylarının kesinleşmesine 24 saat kala gelebilmiştir. Ve kalan 24 saat içinde, seçimler öncesi işbirliği yapılmasına ilişkin bir müzakere mekanizması doğal olarak oluşmamıştır veya oluşması istenmemiştir.'' ifadelerini kullandı.

''CHP'YE BAŞARILAR DİLİYORUM''

''Açıkça ifade edeyim ki siyasi partileri sosyal medya üzerinden linç etmek, onları yıldırmak, yaftalamak, itibarsızlaştırmak ve diz çökmeye zorlamak bir müzakere yöntemi olamaz.'' diyen İnce, ''Modern demokrasilerde ilişkiler siyasi partiler arası kurumsal görüşmeler ile ilerler. Bunun dışındaki her yol, medeni bir ilişki kurmayı reddeden despot ve dayatmacı bir zihniyeti temsil edecektir. Neyse ki bu cinnet hali yavaş yavaş yerini aklı selime terk etmekte, gerçekler yavaş yavaş ortaya çıkmaktadır. Zaman kimin haklı kimin haksız olduğunu ortaya koyacaktır. Bu vesileyle, sayın Kılıçdaroğlu’na ve Cumhuriyet Halk Partisi’ne seçimlerde başarılar diliyorum." değerlendirmesinde bulundu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!