banner2

Muharrem İnce'den CHP'ye bombardıman: FETÖ'cülerden çok şey öğrenmişler!

14 Mayıs'ta yapılacak cumhurbaşkanlığı seçiminde adaylık için 100 bin imzayı toplayan Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, imza toplama aşamasında CHP'ye yakın hesapların sosyal medyada imza sürecini baltalamaya çalıştığını belirterek "Sahte evraklar düzenlediler. İkinci gün baktılar toplanıyor, "imzalar toplandı" sandık kuruluna gitmenize gerek yok diye mesajlar attılar. Tam FETÖ taktiği uyguladılar." ifadelerini kullandı.

Gündem 25.03.2023, 21:01 25.03.2023, 21:37
Abone ol
Muharrem İnce'den CHP'ye bombardıman: FETÖ'cülerden çok şey öğrenmişler!

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Cumhurbaşkanlığı Adaylığı için 100 bin imzayı toplamasının ardından bir basın toplantısı düzenledi. İnce, CHP'lilerin sosyal medyada kendisinin adaylık sürecini engellemeye çalışmasına vurgu yaparak şöyle dedi:

"İftiralar attılar, sahte evraklar düzenlediler. İkinci gün baktılar toplanıyor, "imzalar toplandı" sandık kuruluna gitmenize gerek yok diye mesajlar attılar. Tam FETÖ taktiği uyguladılar. Beykoz'dan otobüs kaldırılıyormuş, insanların kafasını karıştırmak için... Parti Sözcümüzün açıklamasını yarıda kesip videolar yaptılar. FETÖ'cülerden çok şey öğrenmişler."

Muharrem İnce, şöyle devam etti:

"Yalanlara inanmadınız, iftiralara itibar etmediniz, saldırılara siper oldunuz, firari FETÖ'cüler, PKK'lılar genel merkez ve belediye beslemeleri seni de bölücü ilan etti güzel kardeşlerim... Helal olsun çocuklar çok güzel direndiniz. Hiç merak etmeyin bu çıkar şebekelerini yerle bir edeceğim. Kimsenin kuşkusu olmasın. Bu trolleri destekleyenler, besleyenler Türkiye'ye demokrasi getiremez, trollerden medet umanlar PKK'lılardan, FETÖ'cülerden medet umanlar Türkiye'yi özgürleştiremez, Türkiye'yi zenginleştiremez."

İnce, CHP'de milletvekiliği yapmış 107 ismin kendisine yönelik yaptığı "dayanışma" çağrısına cevap vererek, "O arkadaşlara şunu söylüyorum: Arkadaşlar CHP'nin tüzüğü anti-demokratikleştirilirken ne yaptınız? Sesinizi çıkardınız mı? Partinin basın toplantısı salonundan Türk bayrağı kaldırılırken ne yaptınız? Saraya giden CHP'li yalanını ortaya attığınızda ne yaptınız? Atatürk'e CHP içinde hakaret edilirken ne yaptınız? Ön seçim kaldırılırken, partideki bu tüm anti-demokratik uygulamalar yaşanırken gıkını çıkarmayanlar koltuk derdine düşenler bana bugün demokrasiden bahsedemezler. Geçmişteki tavırlarını hatırlatırım onlara. Ben 16 sene vekillik yaptım. Birinizden bir tepki görmedim. Atatürk'e 'Dersim Katliamcısı' denilirken biriniz tepki gösterdi mi? Çok inandırıcı gelmiyorlar bana." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!