banner2

Muhalefette hezimet kavgası devam ediyor! İYİ Partili isimden Kaftancıoğlu'nu çıldırtan sözler!

Sandıktan ağır yenilgi alarak ayrılan muhalefette kriz devam ediyor. Son olarak İYİ Partili Bilge Yılmaz koalisyon odaklarına yönelik, "Seçimi Kılıçdaroğlu ve etrafındaki çıkar grupları yüzünden kaybettik" şeklinde sert bir çıkış yaptı. Yılmaz'ın bu açıklamaları sonrası çılgına dönen Canan Kaftancıoğlu, 'Bilge Hocam; Kılıçdaroğlu'nun etrafındaki kişilerden biri olarak; 'hangi çıkar grubunun' parçası olduğumu açıklamanızı istemek de bireysel hakkım diye düşünüyorum.' diye karşılık verdi.

Gündem 18.09.2023, 15:56 18.09.2023, 17:02
Abone ol
Muhalefette hezimet kavgası devam ediyor! İYİ Partili isimden Kaftancıoğlu'nu çıldırtan sözler!

14 ve 28 Mayıs seçimlerinde sandıktan hezimetle ayrılan muhalefette kavga tüm hızıyla devam ediyor. 7'li masa ortaklarından İYİ Parti'li Bilge Yılmaz, Kılıçdaroğlu ve yandaşlarını topa tuttu. Bilge Yılmaz, "Seçimi Kılıçdaroğlu ve etrafındaki çıkar grupları yüzünden kaybettik' şeklinde sert bir çıkış yaptı. Yılmaz'ın açıklamalarına kızan Canan Kaftancıoğlu, 'Bilge Hocam; Kılıçdaroğlu'nun etrafındaki kişilerden biri olarak; 'hangi çıkar grubunun' parçası olduğumu açıklamanızı istemek de bireysel hakkım diye düşünüyorum.' diye karşılık verdi.

OYLAR GİTTİ İTTİFAK BİTTİ

Parlamento seçimlerinde büyük oy kaybı yaşayan İYİ Parti, yenilginin sebebi olarak Kılıçdaroğlu'nu gösterdi. Gizli protokollerin ve vekil pazarlıklarının sürdüğü masada kavga bir gün bile eksilmedi. Son olarak Meral Akşener, yola ittifaksız devam edeceğini söyleyerek resti çekti.

İYİ PARTİ'DEN CHP ÇIKIŞI

İYİ Parti'nin aldığı bu karar sonrası muhalefette tartışmalar devam ederken, İYİ Partili Bilge Yılmaz'dan Canan Kaftancıoğlu'nu çıldırtan sözler geldi. Bilge Yılmaz, "Cumhurbaşkanlığı seçimini, Kemal Kılıçdaroğlu ve etrafındaki çıkar grupları yüzünden kaybettik" dedi. Küplere binen Canan Kaftancıoğlu'ndan cevap gecikmedi. 

KAFTANCIOĞLU KÜLERE BİNDİ

CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Bilge Yılmaz'a sosyal medyadan cevap verdi. Kaftancıoğlu, "Bilge Hoca, tanıdığım kadarıyla elinde somut bir veri olmadan yorum yapmayacak bir nosyondan geliyor. Bilge Hocam; Kılıçdaroğlu'nun etrafındaki kişilerden biri olarak; 'hangi çıkar grubunun' parçası olduğumu açıklamanızı istemek de bireysel hakkım diye düşünüyorum" dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!