banner2

Muğla'da yangın söndürme çalışmalarında çalışan Azerbaycanlı itfaiyeciler ülkelerine uğurlandı

 Muğla ve ilçelerinde yaklaşık iki hafta etkili olan orman yangınlarının söndürülmesinde görev almak için Azerbaycan'dan gelen ekip, iki ülke bayrakları ve alkışlarla ülkelerine uğurlandı.

Gündem 17.08.2021, 13:09
Abone ol
Muğla'da yangın söndürme çalışmalarında çalışan Azerbaycanlı itfaiyeciler ülkelerine uğurlandı

Azerbaycan Olağanüstü Haller Bakanlığına bağlı 732 kişilik itfaiyeci grubu, yangınların söndürülmesi için özveriyle görev yapmalarının yanı sıra vatandaşların tahliyesine, hayvanların bulundukları alandan çıkarılmasına ve birçok alanda karadaki ekiplere destek verdi.

Ekipler için Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Milli Piyango Kız Öğrenci Yurdu önünde uğurlama töreni düzenlendi.

Grup adına konuşan Albay Reşat Bayramov törende, geldikleri ilk andan itibaren yangınlara büyük bir özveriyle müdahale ettiklerini söyledi.

Türk itfaiye ekipleriyle uyum içinde çalışarak yangınların söndürüldüğünü anlatan Bayramov, "Türk kardeşlerimizin yanında olduğumuz için çok mutlu olduk. İyi günde dostlar çok olur, asıl dostlar ve kardeşler kötü günde bilinir. Biz aynı kandanız. Yaşasın Türk. Allah, Türk'ü korusun." şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!