Yandex Metrica

Sitede Ara

MSB'den gururlandıran paylaşım: Dakikada 80 atış yapabilen Milli Deniz Topu

Milli Savunma Bakanlığı sosyal medya hesabı üzerinde heyecanlandıran bir paylaşımda bulundu. MSB, ilk kez Milli Deniz Topu’nun görüntülerini paylaştı. İstanbul Tersanesi Komutanlığı ve MKE ile birlikte geliştirilen 76/62 mm Milli Deniz Topu, dakikada 80 atış yapabilme özeliği taşıyor.

Gündem

30.01.2024, 23:30

İstanbul Tersanesi Komutanlığı ve MKE ile birlikte geliştirilen ve dakikada 80 atış yapabilen 76/62 mm Milli Deniz Topu’nu Milli Savunma Bakanlığı sosyal medya hesabı üzerinde görüntüleri paylaştı.

MSB’den yapılan paylaşımda, "Milli Savunma Bakanlığının tasarım ve performans sorumluluğunda İstanbul Tersanesi Komutanlığı ve MKE ile birlikte geliştirilen 76/62 mm Milli Deniz Topu, dakikada 80 atış yapabiliyor" denildi.

Bir suç örgütü daha çökertildi: 'KUYU-7' operasyonları ile 33 kişi yakalandı Bir suç örgütü daha çökertildi: 'KUYU-7' operasyonları ile 33 kişi... Haberi Görüntüle

Memurlar artık çift maaş alamayacak mı? Memurların maaşı kesilecek mi? Memurlar artık çift maaş alamayacak mı? Memurların maaşı kesilecek mi? Haberi Görüntüle

TEST ATIŞINI BAŞARIYLA TAMAMLAMIŞTI

Milli Savunma Bakanlığının tasarım ve performans sorumluluğunda, İstanbul Tersanesi Komutanlığı ile Makine ve Kimya Endüstrisi Anonim Şirketince (MKE) geliştirilen 76/62 mm Milli Deniz Topu'nun ilk test atışı geçen sene aralık ayı başında yapılmıştı.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın beraberindeki Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ve Milli Savunma Bakan Yardımcısı Muhsin Dere ile katıldığı Karapınar'daki test atışı başarıyla gerçekleşmişti.

Sonrasında devam eden test atışlarının ardından Milli Deniz Topu, kara atışlarını başarıyla tamamlayarak diğer testleri için gemiye çıkmıştı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading