banner2

MSB duyurdu: Pençe-Kilit bölgesinden acı haber! Bir askerimiz şehit oldu

Milli Savunma Bakanlığı, Piyade Uzman Çavuş Halil İbrahim Yiğit'in Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde teröristlerin açtığı taciz atışı nedeniyle şehit olduğunu açıkladı.

Gündem 28.11.2022, 21:46 29.11.2022, 00:46
Abone ol
MSB duyurdu: Pençe-Kilit bölgesinden acı haber! Bir askerimiz şehit oldu

Milli Savunma Bakanlığı, Pençe Kilit Harekatında yaralanan Piyade Uzman Çavuş Halil İbrahim Yiğit'in kurtarılamayarak şehit olduğunu açıkladı.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın ifadelerine yer verilen açıklamada, "Kahraman silah arkadaşımız, 28 Kasım 2022 tarihinde şehit olmuştur. Kahraman şehidimize şahsım ve Milli Savunma Bakanlığı mensupları adına Allah'tan rahmet; kederli ailesine ve asil milletimize başsağlığı ve sabır dilerim" denildi. 

Şehidin Arnavutköy'deki evi Türk bayrakları ile donatıldı.

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, "Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde, 27 Kasım 2022 tarihinde, bölücü terör örgütü mensupları tarafından açılan taciz ateşi sonucu yaralanarak hastaneye sevk edilen kahraman silah arkadaşımız P.Uzm.Çvş. Halil İbrahim YİĞİT yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak 28 Kasım 2022 tarihinde şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz" denildi.

Şehidin İstanbul Arnavutköy Anadolu Mahallesi'ndeki evi Türk bayrakları ile donatıldı. 25 yaşındaki şehidin nişanlı olduğu ve temmuz ayında düğünlerini yapmayı planladıkları öğrenildi. Şehidin naaşı çarşamba günü düzenlenecek törenle Edirnekapı Şehitliği'nde defnedileceği öğrenildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!