banner2

MSB'den tarihi ayar: TSK'ya iftira işlemez

TTB Başkanı Şebnem Korur Fincancı'nın Türk Silahlı Kuvvetleri'ne 'kimyasal silah kullanıyor' iftirası sonrası tepkiler dinmezken MSB bugün paylaştığı videoda adeta TTB ve savunucularına tarihi bir cevap verdi. Paylaşımda, ''Türk milletinin değerlerinden nasibini alamayıp kalleş bir terör örgütü tarafından zihinleri rehin alınanların iftiraları Türk Silahlı Kuvvetlerine (TSK) işlemez." ifadelerine yer verildi.

Gündem 05.11.2022, 11:52 05.11.2022, 12:39
Abone ol

Geçtiğimiz günlerde Mehmetçik'in, teröristleri öldürdüğü operasyonda 'kimyasal silah' kullandığını öne süren HDP'ye destek veren TTB  Başkanı Şebnem Korur Fincancı, terör örgütünün kanalında Türk Silahlı Kuvvetleri'ni suçladı.

'İFTİRALAR TSK'YA İŞLEMEZ'

Fincancı'ya tepkiler dinmezken, MSB'den cevap mahiyetinde bir paylaşım geldi.

Paylaşımda şu mesaja yer verildi:

Mehmetçik demek; ben demek, sen demek, biz demek. Türk milletinin değerlerinden nasibini alamayıp kalleş bir terör örgütü tarafından zihinleri rehin alınan ve pis bir bataklıkta debelenenlerin iftiraları TSK’ya işlemez. Mehmetçiğe asil milletimizin sevgisi ve duası yeter.

NE OLMUŞTU?

 PKK terör örgütünün son günlerde dolaşıma soktuğu Türk Silahlı Kuvvetleri'ne yöneli kimyasal silah propagandası iftira kampanyasına dönüştü. 

PKK'ya destek, terör örgütüne sempatisi ile bilinen Türk Tabipleri Birliği  Başkanı Şebnem Korur Fincancı'dan geldi. 

Mehmetçik'in, teröristleri öldürdüğü operasyonda 'kimyasal silah' kullandığını öne süren HDP'ye destek veren TTB  Başkanı Şebnem Korur Fincancı, terör örgütünün kanalında Türk Silahlı Kuvvetleri'ni suçladı.

Teröristlerin cesetlerini incelediğini söyleyen Fincancı, "Daha önce de incelemiştim. Sinir sistemini doğrudan tutan toksik gazlardan birisi kullanılmış durumda. Çok çeşitli kimyasal silahlar var. Her ne kadar kullanılması yasak olsa da ne yazık ki çatışmalarda kullanıldığını görüyoruz." iddiasını ortaya attı. 

CHP'DEN SKANDALA DESTEK GELDİ

Fincancı'nın skandal ifadelerine  destek CHP'den geldi. Geçmişte PKK'ya destek yürüyüşlerinde yer alan CHP İMilletvekili Tanrıkulu, sosyal medya hesabından  propagandaya destek veren bir paylaşımda bulundu. Tanrıkulu, Meclis'e soru önergesi vereceğini söyledi.

PKK iddialarına açıkça destek veren Tanrıkulu, “Kimyasal silah kullanıldığı iddialarına ilişkin görüntüleri izledim. Kimyasal silah insanlığa karşı bir suçtur.Yarın itibariyle iddialara dayanak olan görüntülerin doğruluğu üzerine soru önergemi Meclis gündemine sunacağım.Bu iddialar karşısında açıklama yapılmamış olması ilginç” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!