MSB'den son dakika açıklaması: İsveç yapımı tanksavar ele geçirildi

Son dakika haberleri... Milli Savunma Bakanlığı'ndan "Pençe Kilit Operasyonu kapsamında ele geçirilen mağarada çeşitli çapta silah ve mühimmatın yanı sıra İsveç yapımı tanksavar silahı AT-4 de ele geçirildi" açıklaması yapıldı.

Gündem 25.05.2022, 14:28 25.05.2022, 16:08
Abone ol

Pençe-Kilit Operasyonu'nda terör yuvaları teker teker yerle bir edilip teröristler öldürülürken Türkiye'nin NATO üyeliğine sıcak bakmasdığı İsveç'in terör örgütlerine verdiği destek bir kez daha kanıtlandı. Teröristlerin kullandığı mağaradan İsveç yapımı silah çıktı.

KOMANDOLAR YENİ MAĞARALAR TESPİT ETTİ

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre;eröristlerin 5 askeri şehit ettiği hain saldırı sonrasında Pençe- Kilit bölgesindeki operasyonlar zorlu hava ve arazi şartlarına rağmen artarak devam ediyor. Sıkıştırıldıkları mağarada ‘teslim ol’ çağrılarına ateşle karşılık veren bir grup teröristi etkisiz hale getiren komandolar, bölgede başka mağaraları da tespit etti.

ÇOK SAYIDA SİLAH-ARAÇ ELE GEÇİRİLDİ

Alınan güvenlik önlemlerinin ardından teröristlerin tek tek inlerine giren Mehmetçik, mağaralarda teröristlerin saldırılarda kullandıkları çok sayıda mühimmat, silah araç-gereç ele geçirdi. Öte yandan mağaralarda televizyonlar, uydu alıcıları, ısıtıcılar, jeneratörler, yaşam malzemeleri de bulundu.

İSVEÇ YAPIMI TANKSAVAR ELE GEÇİRİLDİ

Odalara bölünen mağaralardan birinin çok katlı olduğu, merdivenle alt katlara erişimin sağlandığı, bu mağaranın örgütün sözde yöneticileri tarafından kullanıldığının değerlendirildiği belirtildi. Mağaralarda çeşitli çapta silah ve mühimmat ele geçirilirken bunların arasında İsveç yapımı AT-4 tanksavarlar da dikkat çekti. 

İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliğini veto eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, iki ülkenin terörle bağlantılı olduğunu ve ilişiğini kesmesi gerektiğini ifade etmişti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!