Yandex Metrica

MİT'ten operasyon! Kilise saldırısıyla bağlantılı DEAŞ'lı 17 şüpheli yakalandı

MİT'ten operasyon! Kilise saldırısıyla bağlantılı DEAŞ'lı 17 şüpheli yakalandı

Son dakika haberleri... Santa Maria Kilisesi'ndeki saldırıyla bağlantılı olan terör örgütü DEAŞ üyesi 17 şüpheli, İstanbul merkezli düzenlenen operasyonla yakalandı.

Gündem

09.03.2024, 17:55

İstanbul Sarıyer'de geçtiğimiz pazar günü Santa Maria İtalyan kilisesinde, Pazar ayini sırasında maskeli saldırganlar 52 yaşındaki Tuncer Murat Cihan'ı öldürdü. Kanlı saldırı sonrası Rus ve Tacik asıllı 2 katil zanlısı yakalandı. Saldırı sonrası 30 adrese baskın düzenlendi 51 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerden 23’ü sınır dışı edilmek üzere geri gönderme merkezine teslim edildi.

Yaşanan bu gelişmelerin ardından düğmeye basan MİT, MİT, Emniyet Genel Müdürlüğü ile koordineli sürdürülen çalışmalarda, terör örgütü DEAŞ'ın sözde Horasan Vilayeti'ne bağlı olarak Türkiye'ye yönelik faaliyet gösteren, Santa Maria Kilisesi'ne saldırı gerçekleştiren failler ile bu eylemle bağlantılı olduğu değerlendirilen zanlıları tespit etti.

Bakan Bolat duyurdu: Üretim ve istihdamı desteklemeye devam edeceğiz! Bakan Bolat duyurdu: Üretim ve istihdamı desteklemeye devam edeceğiz! Haberi Görüntüle

17 DEAŞ'LI YAKALANDI

Şüphelilerin adres ve kimlikleri belirlendikten sonra zanlıların faaliyetlerini engellemek ve ülkede gerçekleştirilmesi muhtemel saldırıların önüne geçmek amacıyla İstanbul merkezli eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonda 17 şüpheli yakalanırken, adreslerdeki aramalarda çok sayıda örgütsel doküman ele geçirildi.

Malatya'da deprem mi oldu, kaç şiddetinde oldu? Malatya'da deprem mi oldu, kaç şiddetinde oldu? Haberi Görüntüle

ARALIK AYINDA SALDIRI PLANLARI ENGELLENMİŞTİ

Hatırlanacağı üzere MİT tarafından yürütülen çalışmalar sonrasında 2023 yılının Aralık ayında DEAŞ'ın Türkiye'deki sinagog ve kiliselerin yanı sıra Irak Büyükelçiliğine yönelik saldırı planlamaları engellenmiş, çok sayıda zanlının yakalanması ve örgüte ait dijital materyallerin ele geçirilmesi sağlanmıştı.

Habere Tepki Ver

2

0

0

0

0

0

0

0

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading