MİT tırları olayında yıllar sonra gelen itiraf: Belgeleri Kemal Kılıçdaroğlu verdi

CHP eski Genel Sekreteri ve Eski Devlet Bakanı Mehmet Sevigen, FETÖ'nün hain kumpaslarından biri olan MİT tırlarına ilişkin itiraf niteliğinde bir açıklama yaptı. Sevigen, söz konusu belgeleri Enis Berberoğlu'na Kemal Kılıçdaroğlu'nun verdiğini söyledi.

Gündem 06.06.2022, 10:45 06.06.2022, 15:14
Abone ol

24 TV’de Esra Elönü'nün sunduğu ‘Arafta Sorular’ programının bu haftaki konuğu CHP eski Genel Sekreteri ve Eski Devlet Bakanı Mehmet Sevigen oldu.

Sevigen, programda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na dair çok konuşulacak açıklamalarda bulundu. 

"BELGELERİ KEMAL KILIÇDAROĞLU VERDİ" 

2017 yılında Kemal Kılıçdaroğlu tarafından yapılan 'adelet yürüyüşü' için, "Enis Berberoğlu için yapılmadı" diyen Sevigen, Mit tırları davasına değindi.

Sevigen, davayla ilgili belgeleri Berberoğlu'na Kılıçdaroğlu'nun verdiğini söyledi.

Kılıçdaroğlu'nun adalet yürüyüşünü Berberoğlu'nun konuşmaması için yaptığını da sözlerine ekleyen Sevigen, sözlerini şöyle sürdürdü:

“(Adana’daki MİT tırları belgelerini) Enis Berberoğlu’na kim verdi? Kemal Bey götürdü o belgeyi verdi… Kemal Bey, o yürüyüşü Enis Berberoğlu hapishanede konuşmasın diye yaptı. Bülent Tezcan’a vermişti… Bülent Tezcan da götürmüş (Enis Berberoğlu’na) vermiş. Bunu bilmeyen yok ki… Ama nereden, nasıl aldınız… Bir insan kendi ülkesini şikayet eder mi?..”

MİT TIR'ları davasında 'casusluktan' tutuklanan Berberoğlu, Kılıçdaroğlu'nu 'Konuşursam yanarsın' diyerek tehdit etmişti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!