banner2

MİT, 'Doktor Hüseyin'i Mahmur Kampı'nda öldürdü

Milli İstihbarat Teşkilatı, düşmana gözdağı veren sansasyonel bir operasyona daha imza attı: PKK'nın Mahmur sorumlusunu kampa kadar gidip orada vurdu.

Gündem 06.06.2021, 19:00 06.06.2021, 19:02
Abone ol
MİT, 'Doktor Hüseyin'i Mahmur Kampı'nda öldürdü

Güvenlik birimleri, terör örgütü PKK'nın en üst düzey isimlerinden birini daha etkisiz hale getirdi. Haberi Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal medya hesabından duyurdu.

Erdoğan, "Terör örgütü PKK’nın üst düzey yöneticisi ve Mahmur genel sorumlusu 'Doktor Hüseyin' kod adlı Selman Bozkır, dün Milli İstihbarat Teşkilatı’mızın kahramanları tarafından etkisiz hale getirildi" mesajını paylaştı.

PKK/YPG'nin Suriye'deki elebaşı Sofi Nurettin kod adlı terörist de geçtiğimiz günlerde Kuzey Irak'ta saklandığı mağarada vurularak öldürülmüştü. 

Erdoğan'ın duyurduğu gelişmenin detayları da belli oldu. Alınan bilgiye göre MİT, sözkonusu operasyonu Irak'ın kuzeyinde PKK/KCK kontrolündeki Mahmur kampında gerçekleştirdi. PKK/KCK Mahmur genel sorumlusu Doktor Hüseyin kod adlı Selman Bozkır'ın beraberindeki iki teröristle birlikte öldürüldüğü operasyon terör örgütü üzerinde şok etkisi yarattı. 

ADIM ADIM TAKİP EDİLDİ

'Mülteci kampı' adı altında PKK/KCK faaliyetlerinin organize edildiği Mahmur'daki örgüt elebaşısı Doktor Hüseyin kod adlı Selman Bozkır, MİT'in hedef listesine alındı.

PKK/KCK'ya 1990'larda katılan Bozkır, uzun yıllar, örgütün Avrupa'daki faaliyetlerini organize etti, bu kapsamda örgütün İngiltere sorumluluğunu da yürüttü.

Mahmur'da görevlendirilmeden önce Irak'ın kuzeyinde örgütün illegal para trafiğini yönetti. Son olarak, Kandil alanında sıkışan PKK/KCK'nın, Mahmur'a ağırlık vermesi üzerine Mahmur Genel Sorumluluğu'na getirildi.

Yapılan istihbari analizlerde, PKK/KCK'nın Mahmur Kampı'na Kandil kadar önem verdiği, mülteci kampı adı altında eylemci kadrolarını bu alandan temin ettiği, yetiştirdiği belirlendi.

Yapılan çalışmalar sonrasında, Selman Bozkır, gerçekleştirilen operasyonla, beraberindeki iki teröristle birlikte etkisiz hale getirildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!