MİT buldu Mehmetçik vurdu! PKK'nın kritik ismi Kuzey Irak'ta öldürüldü

Son dakika haberleri... MİT operasyonuyla, terör örgütü PKK/HPG'nin sözde Mahmur-Kerkük-Süleymaniye saha genel sorumlusu Ahmet Rubar kod adlı terörist Mehmet Erdoğan, Irak'ın kuzeyindeki Musul'da etkisiz hale getirildi.

Gündem 23.05.2022, 10:39 23.05.2022, 11:46
Abone ol

Son dakika! Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), PKK-HPG Mahmur-Kerkük-Süleymaniye Saha Genel Sorumlusu Ahmet Rubar kod Mehmet Erdoğan’ı, Musul/Mahmur’da etkisiz hale getirdi.

MİT'TEN NOKTA OPERASYON

MİT, 2021 yılı itibarıyla PKK Mahmur-Kerkük-Süleymaniye Saha Genel Sorumlusu olarak görevlendirilen Ahmet Rubar kod Mehmet Erdoğan’ı terörün kuluçka merkezi haline gelen Mahmur Kampı’nda, Hacı Mirza Ali adına düzenlenmiş bir sahte kimlikle yaşadığını belirledi. Bu tespitten sonra MİT, saha ajanlarından gelen bilgileri dikkatlice değerlendirerek Ahmet Rubar kod M.Erdoğan’ı odağına alan bir operasyon planlandı. Nihayetinde Ahmet Rubar kod M.Erdoğan’ı 21.05.2022’de Mahmur’da MİT elemanlarının da yer aldığı spesifik bir operasyonla etkisiz hale getirdi.

ÜST DÜZEY GÖREVİ VARDI

M.Erdoğan, aynı zamanda, ülkemize yönelik PKK bünyesinde silahlı/bombalı eylemleri yöneten HPG Komuta Konseyi’nin yöneticisi olarak faaliyet göstermekteydi. M.Erdoğan, uzun yıllar PKK Medya Savunma Alanlarına bağlı Hakurk Eyalet Sorumlusu ve Avaşin Eyalet Sorumlusu olarak görev yaptı. M.Erdoğan, Avaşin ve Hakurk’ta bulunduğu dönemde ülkemize yönelik çok sayıda terör eyleminin bizzat planlayıcısı ve uygulayıcısı olarak sorumluluk üstlendi. M.Erdoğan örgüte katıldığı 1990lı yıllarda Ağrı Dağı ve İran/Makü-Dambat Grupları Sorumlusu olarak, 2000’li yıllarda da Serhat Eyalet Gücü Sorumlusu olarak çok sayıda terör eyleminin emrini verdi.

HER YERDE ARANIYORDU

M.Erdoğan, 1990’lı yıllardan itibaren çok sayıda sivil ve askerin şehit edilmesi eylemlerinin talimatını verdiği için “Anayasal Düzeni Ortadan Kaldırmaya Teşebbüs Etme” ve “Devletin Birliğini ve Ülke Bütünlüğü Bozma” suçlarından aranıyordu.


ABDULLAH AĞAR: HA CEMİL BAYIK HA MEHMET ERDOĞAN

Güvenlik Uzmanı Abdullah Ağır, sosyal medya hesabı Twitter'dan yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı; PKK-HPG’nin Mahmur-Kerkük-Süleymaniye Saha Genel Sorumlusu Ahmet Rubar kod Mehmet ERDOĞAN’ın MİT tarafından cehenneme postalanması ÇOK BÜYÜK İŞ. Ha Murat Karayılan, ha Cemil Bayık, ha Mehmet Erdoğan. YPG/PKK kuduruyor şu an.''

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!