banner2

Milyonların gözü Kabine Toplantısı'nda! EYT, sözleşmelilere kadro ve başörtüsü düzenlemesi masada

Milyonlarca çalışanı ilgilendiren çalışmalar için gözler bugün Kabine Toplantısı'nda olacak. EYT düzenlemesi, sözleşmeli personel ile taşeron ve geçici işçilerin durumu Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki toplantıda ele alınacak.

Gündem 10.10.2022, 16:45 10.10.2022, 17:29
Abone ol

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki toplantı, saat 16.30'da başladı.

EYT DÜZENLEMESİ VE SÖZLEŞMELİYE KADRO

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki Kabine Toplantısı'nda, yaklaşık 6 milyon kişiyi yakından ilgilendiren EYT düzenlemesi masada olacak. Sona yaklaşılan çalışmanın detayları ele alınacak. Ayrıca, kamudaki 550 bin sözleşmeliye yönelik kadro çalışması, mevsimlik ve geçici işçilerin durumu ile yaklaşık 90 bin taşeron işçisinin kadroya alınması için yürütülen çalışmalar masaya yatırılacak.

BAŞÖRTÜ DÜZENLEMESİ NASIL OLACAK?

Başörtüsüne anayasal güvence çalışmaları da kabinenin gündeminde olacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla Adalet Bakanlığı'nca başlatılan çalışmalardaki son durum ele alınacak. AK Parti'nin hukukçu kurmaylarının da yer aldığı çalışmalar sonucu ortaya çıkan taslağın Kabine Toplantısı'nda Erdoğan'a sunulması bekleniyor.

ARSA VE İŞ YERİ BAŞVURULARI

Gündemdeki bir diğer önemli başlık ise “İlk Evim İlk İş Yerim” kapsamındaki arsa ve iş yeri başvuruları olacak. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum  sosyal medya hesabından “Kendi işini kurmak, arsaya kendi evini yapmak isteyenler 7 Kasım’a kadar başvurabilir” paylaşımı yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantı sonrasında gündemde öne çıkan konulara ilişkin açıklama yapacak.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!