banner2

Milyonlarca öğrenciye Erdoğan müjdesi! Gecikmede olan tüm KYK borçları...

Milyonlarca öğrenciye Erdoğan müjdesi! Gecikmede olan tüm KYK borçları... borçların silinip silinmeyeceği ile birlikte yapılandırma süreci ne zaman başlayacağı merak konusu oldu. 23 Ocak Pazartesi günü yapılan Kabine Toplantısı'nın ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan KYK borçları ile ilgili müjdeli haber geldi. KYK faizleri silinecek mi? borç yapılandırması ne zaman başlayacak?

Gündem 24.01.2023, 12:24 24.01.2023, 14:10
Abone ol
Milyonlarca öğrenciye Erdoğan müjdesi! Gecikmede olan tüm KYK borçları...

Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) borç yapılandırma süreci ve faizler'e ilişkin tüm gözler Kabine Toplantısı'na çevrildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası KYK borçlarına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. konuyla ilgili gelen açıklama ile beraber "KYK faizleri siliniyor mu?, borç yapılandırması ne zaman başlıyor?" sorularının cevapları arandı.

KYK BORÇ FAİZLERİ SİLİNİYORK MU?

Cumhurbaşkanı Erdoğan; "Vergi daireleri, gümrükler, belediyeler, il özel idareleri gibi kurumlarımızın kamu alacaklarını yeniden yapılandıran bir kanun teklifi hazırlıyoruz. Vatandaşlarımızın vergi borçlarının cezalarını kaldırıyoruz." şeklinde konuştu.

Başkan Erdoğan; "Düzenlemeyle gençlerimiz ne kadar kredi aldılarsa o kadarını geri ödeyecek. Bu düzenlemeyle endeks dışındaki borcunda yeniden yapılandırarak takslte ödenmesini mümkün hale getiriyoruz.' açıklamasında bulundu.

https://www.trhaber.com/egitim/kyk-burs-basvurulari-basladi-mi-2021-kyk-burs-ve-kredi-basvurusu-h17683.html

KYK BORÇ YAPILANDIRMASI NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Borç yapılandırma sürecine ilişkin henüz resmi açıklama yapılmadı. Detaylar gelmesi durumunda haberimizde yer alacaktır.

HANGİ VERGİ BORCU YAPILANDIRMA  BORÇLARINI KAPSAYACAK?

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yapılacak düzenlemeyle vergi sigorta primi borçlarıyla, cezalar için yapılandırma imkanı sunulacağı belirtildi.
Buna göre, 31 Aralık 2022'ye kadar olan borçlara taksit imkanı getirilecek.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!