banner2

Milli Savunma Bakanlığı'nda 23 Nisan coşkusu!

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve beraberindeki Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) komuta kademesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla şehit ve gazi çocuklarıyla Milli Savunma Bakanlığında bir araya geldi.

Gündem 23.04.2022, 13:52 23.04.2022, 14:22
Abone ol

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla 18 şehit ve gazi çocuğu, Milli Savunma Bakanlığına davet edildi.

ÇOCUKLARLA HOŞ SOHBET

Bakan Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ve Bakan Yardımcısı Yunus Emre Karaosmanoğlu, şehit ve gazi çocukları ile tek tek sohbet etti.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın dünyada çocuklara adanan ilk ve tek bayram olduğunu belirten Akar, "23 Nisan, çocuklarımıza, gençlerimize verdiğimiz önemin en güzel göstergesidir." dedi.

'ŞEHİT VE GAZİLER TÜM MİLLETİN BAŞ TACI'

Şehit ve gazilerin tüm milletin başının tacı olduğunu vurgulayan Akar, şunları kaydetti:

"Onların hatırası çok büyük. Onların da emaneti olan sizler, bizler için çok değerlisiniz. Biz büyük bir aileyiz. Sizlerin rahat, huzur içinde okumanız, meslek sahibi olabilmeniz, hayatta başarılı olabilmeniz için elimizden gelen gayreti gösterdik, göstermeye devam edeceğiz. Sizden de bizim beklentimiz o kahraman babalarınıza yakışır şekilde çalışmanız ve başarılı olmanız."

HATIRA FOTOĞRAFI ÇEKİLDİ

Çocuklarla ilgilenen Akar, resim çizimlerine yardım ettiği çocuklara, derslerine çok çalışmaları tavsiyesinde de bulundu.
Görüşmenin sonunda çocuklara çeşitli hediyeler veren Akar ve komutanlar, birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!