Yandex Metrica

Sitede Ara

Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler net konuştu: Terör devletine izin yok!

Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler net konuştu: Terör devletine izin yok!

Millî Savunma Bakanı Yaşar Güler başkanlığında; Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Ercüment Tatlıoğlu, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Selçuk Bayraktaroğlu, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ziya Cemal Kadıoğlu, Bakan Yardımcıları Şuay Alpay, Alpaslan Kavaklıoğlu, Bilal Durdalı ile yurt içindeki ve sınır ötesindeki birlik komutanlarının katılımıyla video telekonferans toplantısı yapıldı. Toplantıda terörle mücadele operasyonlar hakkında bilgi alan Millî Savunma Bakanı Yaşar Güler terörle mücadelede yapılacak çalışmalar hakkında komutanlara talimat verdi. Güler, "Bölgesel gerçekliklerle bağdaşmayan yapay terör devleti kurulmasının bir aşaması olarak görülen bu sözde seçim çalışmalarını kesinlikle reddediyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın da ifade ettikleri gibi "şayet barış istiyorsan, hazır ol cenge" düsturuyla askeri imkân ve kabiliyetlerimizi güçlendirmeye devam edeceğiz." ifadelerini kullandı. 

Gündem

10.06.2024, 21:07

Millî Savunma Bakanı Yaşar Güler terörle mücadele konusuda yapılan ve yapılacak olan çalışmalarla ilgili talimatlar verdi. Bakan Güler, "Operasyonel faaliyetlerimizle birlikte Türk Silahlı Kuvvetleri olarak gücümüzü her daim diri tutmak için eğitim-öğretim ve tatbikat faaliyetlerimizi de aralıksız sürdürüyoruz. Bu kapsamda en büyük birleşik-müşterek tatbikatımız olan EFES-2024 rekor sayıda kardeş, dost ve müttefik ülkelerin katılımıyla icra edilmiştir. Silahlı Kuvvetlerimizin üstün ve caydırıcı nitelikleriyle, müttefiklerimizle uyumlu hareket kabiliyeti üstün bir başarıyla sergilenmiştir." dedi. Bakan Yaşar Güler toplantıda özetle şunları söyledi:

Bakan Bolat duyurdu: Üretim ve istihdamı desteklemeye devam edeceğiz! Bakan Bolat duyurdu: Üretim ve istihdamı desteklemeye devam edeceğiz! Haberi Görüntüle

TERÖRLE MÜCADELE KONUSUNU EN ÜST DÜZEYLERE TAŞIMAKTAYIZ 

Değerli silah ve mesai arkadaşlarım. Sizleri sevgiyle, saygıyla selamlıyorum. Sözlerimin başında sizlerin ve değerli silah arkadaşlarımın görevlerini fedakârca yerine getirdiğini müşahede etmekten büyük bir memnuniyet duyduğumu ifade etmek istiyorum. Terörle mücadelede hudut güvenliğinde yurt içi ve dışında icra edilen faaliyetlerde kazanılan istikrarlı başarı ve kalıcı etkinliğin çıtasını gün geçtikte daha üst noktalara taşımaktayız. Bununla birlikte terör örgütünün Suriye uzantılarının, Arap nüfusun yoğun olduğu bölgelerde sözde yerel seçim yapma gayretleri dikkat çekmektedir. Konu terör örgütünün DEAŞ ile mücadelesi olarak servis edilmekte ve uluslararası kamuoyu yanıltılmaktadır. Ancak mesele DEAŞ ile mücadele değil, doğrudan ülkemizi ve bölgemizi hedef alan sinsi bir planın adım adım uygulanmaya çalışılmasıdır.

Meteorolojiden sarı kod uyarısı! Bu illerde yaşayanlar dikkat: O saatlerde sakın sokakta olmayın! Meteorolojiden sarı kod uyarısı! Bu illerde yaşayanlar dikkat: O saatlerde... Haberi Görüntüle

"PKK'NIN SURİYE'DEKİ SEÇİM ÇALIŞMALARINI KABUL ETMİYORUZ"

Tarih başta Suriye olmak üzere etki alanımızdaki coğrafyalarda kalıcı çözümlerin ancak Türkiye'nin bakış açısını dikkate alan yaklaşımlarla sağlanabileceğini tüm dünyaya göstermiştir. Bu kapsamda terör örgütü tarafından bölgesel gerçekliklerle bağdaşmayan yapay terör devleti kurulmasının bir aşaması olarak görülen bu sözde seçim çalışmalarını kesinlikle reddediyoruz.

Namaz kıldığı esnada katledilmişti! Diyarbakırlı Ramazan Hoca cinayetinde yeni gelişme! Namaz kıldığı esnada katledilmişti! Diyarbakırlı Ramazan Hoca cinayetinde yeni gelişme! Haberi Görüntüle

"TERÖR KORİDORUNUN KURULMASINA ASLA MÜSADE EDİLMEYECEKTİR"

Türk Silahlı Kuvvetleri güney sınırlarının hemen ötesinde bölücü örgütün bir terör koridoru kurmasına asla müsaade etmeyecektir. Son dönemde elde ettiğimiz önemli tespitler, operasyonlarımız sayesinde terör örgütünü yurt içinde olduğu gibi Avrupa'dan da katılımların ciddi oranda azaldığı, yurt içinde gençler arasında örgütlenemediği, gelirlerinin ciddi oranda düştüğü ve sözde lider kadrolara itibar edilmediği, PKK/KCK'nın sözde yürütme konseyinin kararlarına ve konuşmalarına sıkça yansıyan hususlar olmuştur. Bu durum terör örgütünün Türk adaletine teslim olmaktan başka seçeneği olmadığını anlamaya başladığının da en önemli işaretidir.

Mühendis baba evinde dehşet saçtı! Rehin aldığı çocuklarını öldürüp intihar etti! Mühendis baba evinde dehşet saçtı! Rehin aldığı çocuklarını öldürüp intihar... Haberi Görüntüle

EFES-2024 TATBİKATINDA REKOR

Operasyonel faaliyetlerimizle birlikte Türk Silahlı Kuvvetleri olarak gücümüzü her daim diri tutmak için eğitim-öğretim ve tatbikat faaliyetlerimizi de aralıksız sürdürüyoruz. Bu kapsamda en büyük birleşik-müşterek tatbikatımız olan EFES-2024 rekor sayıda kardeş, dost ve müttefik ülkelerin katılımıyla icra edilmiştir. Silahlı Kuvvetlerimizin üstün ve caydırıcı nitelikleriyle, müttefiklerimizle uyumlu hareket kabiliyeti üstün bir başarıyla sergilenmiştir.

Provokasyonluğun en büyük kanıtı: Kayseri'de Suriyelilerin evlerine saldıranlar Kuran-ı Kerim’leri yere attı! Provokasyonluğun en büyük kanıtı: Kayseri'de Suriyelilerin evlerine saldıranlar Kuran-ı Kerim’leri... Haberi Görüntüle

"ŞAYET BARIŞ İSTİYORSAN, HAZIR OL CENGE"

Sayın Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle onurlandırdığı tatbikat, klasik tatbikat anlayışının ötesinde çok boyutlu ve karmaşık hale gelen günümüz güvenlik ortamını tatbikat senaryolarına yansıtarak güncel olaylara, küresel ve bölgesel alanda meydana gelebilecek kriz senaryolarına cevap verebilecek profesyonel bir anlayışla gerçekleştirilmiştir. EFES-2024'e 45 ülke ve yaklaşık 11 bin personelin katılım sağlaması da dost ve müttefik ülkelerin bizimle askerî iş birliğini artırmaya verdiği önemin de bir işaretidir. Sayın Cumhurbaşkanımızın da ifade ettikleri gibi "şayet barış istiyorsan, hazır ol cenge" düsturuyla askeri imkân ve kabiliyetlerimizi güçlendirmeye devam edeceğiz.

Bu vesileyle başta Genelkurmay Başkanımız olmak üzere tatbikatın müştereklik anlayışı içerisinde gerçekçi, etkili ve başarıyla etkisini sağlayan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlarımız ile sıralı tüm komutanlarımıza ve çok değerli personelimize, tatbikatın fiilî safhasına katılan Jandarma Genel Komutanlığımıza, Sahil Güvenlik Komutanlığımıza, tatbikata katılan diğer sivil kamu kurumlarımız ile yerli savunma sanayii ürünlerimizi başarıyla sergileyen, tanıtan savunma sanayii firmalarımıza, gerek fiili olarak gerekse de gözlemci statüsüyle tatbikata iştirak eden dost ve kardeş ülkelerin tüm personeline bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum.

Büşra Karademir kimdir? Sosyal medya fenomeni Büşra Karademir nereli? Büşra Karademir kimdir? Sosyal medya fenomeni Büşra Karademir nereli? Haberi Görüntüle

"DOSTA GÜVEN, DÜŞMANA KORKU VERMEKTEYİZ"

Kıymetli silah arkadaşlarım, gerek muharebe alanlarında gerekse tatbikat alanlarında gösterilen başarı ve bu başarı sayesinde ulaşılan seviye dosta güven düşmana korku vermektedir. Sizleri takdir ediyor yürekten tebrik ediyorum. Bu vesileyle 16-19 Haziran tarihlerinde icra edeceğimiz Kurban Bayramınızı şimdiden kutluyor, sevdiklerinizle nice bayramlar geçirmenizi temenni ediyorum. Ayrıca yaz dönemi personel atamalarının ülkemiz, bakanlığımız, personel ve aileleri için hayırlı olmasını, yeni görev yerlerinin tüm arkadaşlarıma sağlık, huzur ve başarı getirmesini diliyor, tüm silah ve mesai arkadaşlarıma görevlerinde başarılar temenni ediyor, gözlerinizden öpüyorum. Yolunuz, bahtınız açık olsun.

 

 

Habere Tepki Ver

4

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Zehra EVCİL

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading