banner2

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar duyurdu! Irak ve Suriye'nin kuzeyinde 306 terörist etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar son dakika açıklamasında bulundu. Bakan Akar, "Mehmetçik, Irak ve Suriye’nin kuzeyinde son 2,5 ay içinde 306 teröristi etkisiz hale getirdi." dedi. Detaylar haberimizde..

Gündem 19.03.2023, 18:07 19.03.2023, 18:24
Abone ol
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar duyurdu! Irak ve Suriye'nin kuzeyinde 306 terörist etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, 6 Şubat'ta meydana gelen asrın felaketi olarak nitelenen Kahramanmaraş depremlerinden etkilenen illerden Hatay'daki faaliyetlerine devam ediyor.

AFAD Koordinasyon Merkezi'nde faaliyetlere dair bilgiler alan Bakan Akar, şehit aileleri ile bir araya gelerek onların taleplerini tek tek dinledi. Taleplerin tkarşılanmasına yönelik talimatta bulundu.

TEK YUMRUK TEK YÜREK

Milli Savunma Bakanlığının, devletin konteyner ve çadır üretimi konusunda tüm imkanlarını seferber ettiğini, bununla da yetinmeyip yurt dışından konteynerlerin alımına devam edildiğini aktaran Akar, konteynerlerin belli bir plan dahilinde depremlerin vurduğu 11 ilde dağıtımının sürdüğünü belirtti.

Bakan Akar 85 milyonun tek yürek olduğunu belirterek,  "Devlet ve millet omuz omuza mücadele ederek, birlik ve beraberliğimizle geçmişte yaşanan birçok felaketin üstesinden geldik. Bugün de karşılaştığımız bu felakete karşı yapılması gereken ne varsa birlik ve beraberlik içinde yaptık, yapmaya devam ediyoruz. Karamsarlık, kötümserlik, ümitsizlik yok. Hiçbir vatandaşımız yalnız değil, devletimiz 85 milyon ile tek yumruk ve tek yürek olarak yaraların sarılmasına yönelik çalışmalarını sürdürüyor.'' kaydetti.

''KİMSE BİZİ DURDURAMAZ''

Bakan Akar, Türk Silahlı Kuvvetlerinin emeklisi, muvazzafı, şehit aileleri ve gazileriyle büyük bir aile olduğunu söyleyerek, Mehmetçiğin tüm başarılarında en büyük payın şehit ve gazilerde olduğunu belirtti.

Şehitlerin ve gazilerin kanlarının yerde kalmayacağını belirten Bakan Akar, şu şekilde konuştu;

"Şehitlerimizin, gazilerimizin kanlarını yerde bırakmadık, onların kıymetli ailelerinin gözyaşlarının hesabını sorduk, sormaya devam ediyoruz. Ülkemizin savunması, 85 milyon vatandaşımızın güvenliği, rahat ve huzur içinde yaşaması için çalışıyoruz. Bunun için de en son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar mücadeleyi sürdüreceğiz. Milletimizi, başına musallat olan terör belasından kurtarmak için ne gerekiyorsa yapmaya devam edeceğiz. Bu konuda hiçbir tereddüt yok, kimse bizi durduramaz. Sonunda da alnımızın akıyla vatanımızı, milletimizi bu terör belasından kurtaracağız. Şu anda dahi Irak ve Suriye'nin kuzeyinde faaliyetlerine 'ölürsem şehit kalırsam gazi' anlayışı ile devam eden Mehmetçik, son 2,5 ay içinde 306 teröristi etkisiz hale getirdi." 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!