banner2

Milli Muharip Uçağı KAAN, Pervin Buldan'ı kudurttu!

Milli Muharip Uçağı Kaan'dan rahatsız olan HDP Genel Başkanı Pervin Buldan, "Aldıkları uçakların, savaş uçaklarının reklamını yaptı. O savaş uçaklarından "bombalar yağacak" diyor. Ayıptır, yazıktır, günahtır. Türkiye halkının bombaya ihtiyacı yok, savaşa ihtiyacı yok." dedi.

Gündem 03.05.2023, 10:15 03.05.2023, 10:54
Abone ol
Milli Muharip Uçağı KAAN, Pervin Buldan'ı kudurttu!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde Türk Havacılık ve Uzak Sanayii’nin (TUSAŞ) Kahramankazan Merkez Yerleşkesi'nde düzenlenen "İstikbalin Yüzyılı Tanıtım Programı"na katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Milli Muharip Uçak KAAN'ın gövdesine 1 Mayıs 2023 tarihini atıp imzaladı.

İsim babasının MHP lideri Devlet Bahçeli olduğunu belirten Erdoğan, ''Bugün savunma ve havacılık alanında tarihi günlerimizden birini daha yaşıyoruz. Artık karada, denizde ve deniz altında, havada, uzayda, her alanda varız. Türkiye 5. nesil savaş uçağı üretecek. Rarada girmeden düşmanın inine girecek. Önümüzdeki dönemde de istihbarat teşkilatımızla, silahlı kuvvetlerimizle, polisimiz, jandarmamız, güvenlik korucularımızla terör örgütlerinin inlerini başlarına geçirmeyi sürdüreceğiz.'' ifadelerini kullandı.

HDP'DEN 'KAAN' ÇIKIŞI

Tüm dünyada geniş yankı uyandıran Milli Muharip Uçağı Kaan'ın tanıtımından sonra eli kanlı erör örgütü PKK'nın siyasi uzantısı HDP kanadından tepki geldi. HDP Genel Başkanı Pervin Buldan, "Aldıkları uçakların, savaş uçaklarının reklamını yaptı. O savaş uçaklarından "bombalar yağacak" diyor. Ayıptır, yazıktır, günahtır. Türkiye halkının bombaya ihtiyacı yok, savaşa ihtiyacı yok." dedi.

BAKAN AKAR: GEREKEN NE VARSA ONU YAPARIZ

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, bugün katıldığı televizyon programında HDP'li Pervin Buldan'a yanıt verdi. Bakan Akar, yaptığı açıklamada şunları kaydetti;

''Bu sözün hiçbir gerçeği yansıtmadığını, anlamsız olduğunu belirtelim. Uluslararası hukuk çerçevesinde hudutlarımızın güvenliği için terörle mücadele ediyoruz. Teröristlerin vatandaşımıza etki etmesine müsaade etmeyiz. Ülkemizi korumakla sorumluyuz. Ülkemizin savunması için yapılması gereken ne varsa yapıyoruz. Ona da o şekilde bakmaları lazım.''

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!