Yandex Metrica

Milli Eğitim Bakanlığı duyurdu! Öğrencilere büyük destek:1 Temmuz'dan itibaren 81 ilde ücretsiz olacak!

Milli Eğitim Bakanlığı duyurdu! Öğrencilere büyük destek:1 Temmuz'dan itibaren 81 ilde ücretsiz olacak!

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 81 ilde 1 Temmuz itibariyle ilkokul ikinci sınıf itibaryle tüm sınıflar için kademeli olarak yaz okulu açacakalrı öğrenildi. Öğrencilere görsel sanatlar, spor, müzik ve bilişim gibi alanlarda ücretsiz yaz okulu açacakları öğrenildi. 

Gündem

12.06.2024, 15:38

Türkiye'de milyonlarca öğrenci 14 Haziran günü karne almak için geri sayıma başlası. Okulların kapanmasına sayılı günler kala Milli Eğitim Bakanlığı'ndan da müjdeli bir haber geldi. MEB aldığı yeni karar kapsamında bilişim, sanat, müzik, görsel sanatlar ve spor alanında ücretsiz yaz okulu açacaklarını duyurdu.

8 sınıflar ve lise 11-12. sınıf öğrencileri için de akademik derslere yönelik yetiştirm kursları verileceği öğrenildi. Kurslara devam eden öğrencilerden kurs ücreti alınmayacak.

Ayazın Sonu Güneş dizisinde Güneş kimdir? Güneş'i hangi oyuncu oynuyor? Ayazın Sonu Güneş dizisinde Güneş kimdir? Güneş'i hangi oyuncu oynuyor? Haberi Görüntüle

MEB DUYURDU: 1 TEMMUZ'DA BAŞLIYOR

Mezunlara kursları halk eğitim merkelerinde verilecek olup 1 Temmuz'da başlayacak ve 29 Ağustos günü son bulacak.  Yeni eğitim öğretim yılı ise 2 Eyll 2024'te başlayacak. Yaz okulları saat 13.30'da başlayıp haftanın 5 günü sürecek.  Yaz okulları kapsamında ise 2.Sınıf öğrencileri en fazla 2 ders alabilecek. 

Dışarı çıkarken bir kez daha düşünün: AKOM saat verip İstanbulluları uyardı Dışarı çıkarken bir kez daha düşünün: AKOM saat verip İstanbulluları... Haberi Görüntüle

4 ALANDA EĞİTİM VERİLECEK

Spor alanını seçen öğrenciler, masa tenisi, hentbol, basketbol, futbol, okçuluk, yüme, satranç gibi tercihleri yapabilecek.

Görsel Sanatlar alanını seçen öğrenciler ise resim, sanat ve tasarım, hat sanatı ve fotoğrafçılığı tercih edebilecek.

Müzik bölümünü seçen öğrenciler, keman, piyano, org, bağlama, Türk Halk müziği, Türk sanat müziğini tercih edebilecek.

Bilişim alanında eğitim almak isteyen öğrenciler robotik kodlama, yazılım, bilgisayarda döküman haırlama ve biglisayra giriş dersleri alabilecek. 

 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Kübra BEYAZOĞLU

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading