DOLAR
13.72 0.41
EURO
15.57 0.38
ALTIN
786.58 1.29
BIST
1,910.41 1.61

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer Öğretmenler Günü mesajı yayımladı

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Bakan Özer mesajında, “Sizlerin azmi, gayreti ve takdire şayan kararlığıyla ülkemiz, eğitimde zor zamanları geride bıraktı” ifadelerini kullandı.

Gündem 23.11.2021, 20:09
Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer Öğretmenler Günü mesajı yayımladı

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, uzaktan ve yüz yüze eğitim sürecinde öğrenciler için canla başla çaba sarf eden öğretmenlere şahit olmanın kendisi için gurur kaynağı olduğunu söyledi.

Bakan Özer, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle yayımladığı mesajında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e Başöğretmenlik unvanının verildiği günün yıl dönümünde, ülkenin dört bir yanında ve yurt dışında vazifelerini layıkıyla icra eden tüm öğretmenlerin gününü kutladığını belirtti.

“ÖĞRETMENLERİMİZİN GELİŞİMİ ÜLKE GELECEĞİNİN TEMİNATIDIR”

Bakanlığın gücünü milletin genç dimağlarına ışık tutan öğretmenlerden aldığının altını çizen Özer, şu ifadeleri kullandı:

“Uzaktan eğitim sürecinde ve yüz yüze eğitime geçtiğimiz bu dönemde canla başla öğrencileriniz için çaba sarf ettiğinize yakından şahit olmak, sizinle bu yolculukta yan yana yürümek benim için bir gurur vesilesi oldu. Sizlerin azmi, gayreti ve takdire şayan kararlığıyla ülkemiz, eğitimde zor zamanları geride bıraktı. Hiçbir model ya da sistem öğretmenlerimizin evlatlarımıza kattıklarından daha üstün olamaz. Bu nedenle öğretmenlerimizin gelişimi ülke geleceğinin teminatıdır.”

Başöğretmen Atatürk ve görevleri başında şehit düşen öğretmenleri saygıyla yad ettiğini kaydeden Bakan Özer, emekli öğretmenlere sağlık, görevi başındaki öğretmenlere ise başarılar diledi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!