Milletin kürsüsünde millete bir yalan daha! Marmaris yangını için 'uçak yok' provokasyonuna tepkiler çığ gibi

Marmaris'te dün meydana gelen orman yangınında ekiplerin canhıraş mücadelesinin yanı sıra 20 helikopter 14 uçak olmak üzere 34 hava aracı müdahale edilirken İYİ Parti Lideri Meral Akşener grup toplantısında 'uçak yok' yalanına başvurarak provokasyona kalkıştı. Akşener'in bu çirkin yalanı sosyal medyada tepkilere neden oldu.

Gündem 22.06.2022, 14:19 22.06.2022, 14:19
Abone ol

Muğla'nın Marmaris ilçesinde devam eden yangına müdahale devam ederken, an itibarıyla 20 helikopter 14 uçak olmak üzere 34 hava aracı ve kara ekipleri bölgede canhraş bir mücadele sergiliyor. 

AKŞENER'DEN PROVOKASYON KOKAN SÖZLER

Öte yandan kirli siyaset yapmakla meşhur bazı siyasetçiler algı ve provokasyonlarına da devam ediyor. Bugün partisinin grup toplantısında konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Marmaris'teki yangın için provokasyon dolu sözler sarfetti.

'YİNE UÇAK YOK' YALANI

Yangınla mücadelede uçak ve helikopter olmadığını iddia eden Akşener, "Nitekim daha dün akşam, Marmaris'ten felaket haberi geldi. Gelen bilgilere göre, yine uçak yok. Yine hazırlık yok. Yine kontrol odası pozları, bol miktarda hamaset var. Bu nedenle iktidarı uyarıyorum. Geçtiğimiz sene günlerce yüreğimizi yakan, nefesimizi kesen ve canlarımızı alan yangınları unutmadık." ifadelerini kullandı.

BÖLGEDEN GELEN GÖRÜNTÜLER YALANI ORTAYA ÇIKARDI

Ancak Akşener'in bu iddialarını, yangın bölgesinden gelen mücadele görüntüleri yalanladı.

An itibarıyla bölgede 688 OGM personeli olmak üzere toplam 1494 personel, 172 arazöz olmak üzere diğer kamu araçları ile toplam 363 araç, 17 OGM dozeri olmak üzere 39 iş makinesi görev yapıyor.

Ayrıca yangında 14 uçak, 20 helikopter, 2 İHA, 3 ambulans, 8 vidanjör, 8 TOMA da etkin rol oynuyor.

Öte yandan Akşener'in ekiplerin canhıraş mücadelesini görmezden gelerek ortaya attığı bu yalana tepkiler de çığ gibi...

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!