Millet İttifakı'nın koltuk kavgasına Hikmet Genç yorumu: Adaylık süreci Brezilya dizilerine döndü

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı devirmek için figüran olan ve birbirine benzemez görünen yuvarlak masa fedaileri arasında adaylık kavgası çıktı. Gazeteci Hikmet Genç, proje ittifakta adaylık sürecinin Brezilya dizisine döndüğünü belirterek, 6'lı muhalefetin tek çaresinin HDP olduğunu vurguladı.

Gündem 08.04.2022, 23:34 09.04.2022, 00:44
Abone ol

PKK devleti kurmak isteyen HDP ile yuvarlak masa liderleri arasında neler yaşanıyor? Millet İttifakında 2023 seçimlerine yönelik aday tartışmaları sürerken, Akşam Gazetesi Yazarı Hikmet Genç A Haber'de yayınlanan Gündem Özel programında dikkat çeken değerlendirmelerde bulundu.

Hikmet Genç'in açıklamaları şöyle:

ADAYLIK MEVZUSU BREZİLYA DİZİSİNE DÖNDÜ

Her hafta CHP'nin 2023 adayı tartışılıyor. Kimler geldi kimler geçti. Tiyatro seyrediyoruz. Bu adaylık mevzusu Brezilya dizisine döndü. Türk siyaseti adına utanılacak bir tablo bu.

ÇOK ABSÜRD DURUMLAR VAR

Adayın kim olacağı tartışılıyor, birbirinden çelişkili çok sayıda ifade yer alıyor. Adayınız kim deniliyor "seçilecek kişi" yanıtı veriliyor. Üst üste o kadar çok absürd durumlar var ki.

SİSTEMİ DEĞİŞTİRECEK CUMHURBAŞKANI ARIYORLAR

Kılıçdaroğlu bir aday tarifi yapmıştı. Sistemi değiştirecek geçici bir cumhurbaşkanı dedi. Bir tur attık herkes bir defa aday oldu. İmamoğlu'na sordular o da adayım Kılıçdaroğlu'dur dedi.

TEŞKİLATLAR İMAMOĞLU DİYOR

2019'dan bu yana teşkilatlar "İmamoğlu belediye başkanı oldu. Bu işin yolu buradan geçiyor. Geleceğin cumhurbaşkanı" derken ağzını açmadı. Öyle bir pozisyona girmedim ben diyor.

AKŞENER İMAMOĞLU'NU ÖNE İTELİYOR

Akşener, Kılıçdaroğlu'nun aday olmasını istemiyor ve karşı. Kılıçdaroğlu aday olursa ben de aday olacağım diyor. O yüzden İmamoğlu'nu öne iteliyor. Sonra da başbakan olmak istiyor. Bu bir komedi.

O MASADA KARAR VERİCİ TEK PARTİ HDP

Altılı masanın kazanıp kazanamacağına karar verecek olan parti dışarıda duruyor o da HDP. O masada karar verici tek parti HDP. Tek çareleri var o da HDP. Onun onaylamadığı bir aday olamaz.

HDP EVET DERSE ADAY KILIÇDAROĞLU

İmamoğlu adaylığı çok istiyor. Ama HDP evet derse Kılıçdaroğlu aday olacak. Ya da altılı masa dağılacak garip bir ittifak olarak olarak kalacak."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!