Yandex Metrica

Sitede Ara

MHP'li Büyükataman'dan CHP lideri Özel'e 'bozkurt' tepkisi: Zihnin derinliklerinde Türk düşmanı!

MHP'li Büyükataman'dan CHP lideri Özel'e 'bozkurt' tepkisi: Zihnin derinliklerinde Türk düşmanı!

Merih Demiral'ın bozkurt işareti yaptıktan sonra UEFA'dan 2 maç men cezası almıştı. Bir grup doktor da bozkurt işareti yaparak Demiral'a destekte bulundu. Sosyal medyada bozkurt işareti yapan doktorların fotoğrafların tartışılırken CHP lideri Özel'in dört yıl önceki sözleri de gündem oldu.  

Gündem

10.07.2024, 17:20

UEFA Disiplin Kurulu, Avusturya maçındaki bozkurt işareti nedeniyle milli futbolcu Melih Demiral'a 2 maç ceza verdi. Hem karara tepki hemde Merih Demiral'a destek için sosyal medyada bozkurt işareti yaptıkları fotoğrafları paylaştı. Bunlardan biri de bir grup doktorun ameliyat sırasında bozkurt işareti yaparken paylaştıkları fotoğraf oldu.

Tartışmalar sürerken sosyal medyada CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in 2020 yılında bir konuşmasında kullandığı, "Doktorun rabia yapanı, kurt işareti yapanı olmaz" sözleri paylaşılmaya başlandı. Bu sözlerin gündem olması üzerine MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman yayınladığı açıklamayla Özel'e tepki gösterdi. Büyükataman , Özel'in zihninin derinlerindeki Türk düşmanlığının bir kez daha ayyuka çıktığını ifade etti. 

15 Temmuz bugün İstanbul'da otobüsler bedava mı? İETT otobüs, metrobüs, metro 15 Temmuz'da ücretsiz mi? 15 Temmuz bugün İstanbul'da otobüsler bedava mı? İETT otobüs, metrobüs,... Haberi Görüntüle

"BOZKURT İŞARETİ YAPANLAR HEDEF GÖSTERİLİYOR"

İsmet Büyükataman, Özel'in terörist başına özgürlük isteyenlere, şanlı Türk ordusuna iftira atanlara, terör örgütü propagandası yaparak doktorluk mesleğini lekeleyenlere Hipokrat yeminini hatırlatmaya cesaret edemediğini belirtti. 

NATO Liderler Zirvesi'nde aile fotoğrafı! Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Biden ayaküstü sohbet etti NATO Liderler Zirvesi'nde aile fotoğrafı! Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Biden ayaküstü... Haberi Görüntüle

"ÖZEL'İN SİNSİ SÖZLERİNİN HEDEFİ TÜRKLÜK'TÜR"

Büyükataman, Özel'in, bozkurt işareti yapanları hedefe koyduğunu, tarafını bir kez daha gösterdiğini belirtti. Büyükataman, açıklamasının devamında şunları söyledi; 

Büyük Türk milletine ve aziz milletimizin tüm değerlerine karşı eli kanlı teröristlerle saf tutan, her türlü bölücülüğe ifade özgürlüğü maskesiyle sahip çıkan CHP'nin 'bozkurt hazımsızlığı' köklerinden ne kadar koptuğunu, kuruluş ayarlarından eser kalmadığını göstermektedir. Her fırsatta Türk milletine ve devletine saldıran TTB'nin ve DEM'in peşine takılan Özgür Özel'in sinsi sözlerinin esas hedefi Türklük'tür.

Son dakika... Türkiye, Suriye'nin kuzeyinde bulunan bütün sınır kapılarını kapattı Son dakika... Türkiye, Suriye'nin kuzeyinde bulunan bütün sınır kapılarını kapattı Haberi Görüntüle

TÜRK TABİPLER BİRLİĞİ NE DEMİŞTİ?

Fotoğraf üzerine Türk Tabipler Birliği (TTB) bir açıklama yayınladı. Açıklamada, "Son zamanlarda basında ve sosyal medyada hekimlerin sağlık hizmeti sunarken politik kimliklerini belirten çeşitli işaretler yaptıkları görüntülerin yayımlandığı" belirtilerek, "Hekimlerin, tıpkı toplumun diğer üyeleri gibi, farklı politik düşünce ve değerlere sahip olmaları doğaldır. Hekimler ülkede ve dünyada gelişen olayların politik doğasına karşı kişisel olarak tutum almakta da doğal olarak özgürdür. Bununla birlikte hekimler, meslek ahlakı kuralları gereğince sağlık hizmeti sunarken yansızlıklarını korumakla yükümlüdür" ifadelerine yer verildi. 

 

Habere Tepki Ver

9

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Zehra EVCİL

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading