banner2

MHP Lideri Devlet Bahçeli Kılıçdaroğlu'nu topa tuttu: Suikast hevesinden pişmanlıkla dönmeli

Son dakika haberleri... MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Kılıçdaroğlu boyundan büyük, aklının yetmediği, hayalinde bile yapamayacağı sözler vermekten kesinlikle uzak durmalı, ayrıca otomobil satışlarını tezvirat konusu haline getirerek Türkiye ekonomisine suikast hevesinden pişmanlıkla dönmelidir." dedi.

Gündem 28.07.2022, 16:21 28.07.2022, 16:59
Abone ol
MHP Lideri Devlet Bahçeli Kılıçdaroğlu'nu topa tuttu: Suikast hevesinden pişmanlıkla dönmeli

Son dakika haberleri... MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yaptığı yazılı açıklamada iç ve dış siyasi gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulunurken CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu bombaladı.

Bahçeli'nin açıklamalarından satır başları:

'CAN SİMİDİ UZATILMIŞTIR'

Tahıl sevkiyatı üssünün İstanbul'da açılmasına ilişkin, "Açlık ve yoksullukla pençeleşen yüz milyonlarca insana can simidi uzatılmıştır" dedi.

ZAHO'DAKİ SALDIRI BİR TERÖR EYLEMİDİR

Zaho’da masumların canına kasteden saldırı bir terör eylemidir. Tertipçileri ve tetikçileri Türkiye’nin hem terörle mücadelesinden hem de bölgesel güç ve küresel aktör olarak sivrilmesinden keyfi kaçan terör, silah ve savaş baronlarıdır. Terörle mücadelemizi engellemek maksadıyla her yola müracaat edenlerin kimler olduğu bilinmektedir. Zaho'daki kanlı eylemin sorumluluğunu Türkiye'ye ihale etme yanlışına düşenler bizatihi suçludur, bu suretle cinayetlerine yenilerini eklemişlerdir. 

Irak Merkezi Hükümeti işbirliği kanallarını açık tutarak, diyalog zemininden kaçmadan Zaho katliamının saklanmış faillerini Türkiye'yle eşgüdüm halinde ortaya çıkarmak mecburiyetindedir. Bilinmelidir ki, şiddetle lanetlediğimiz 27 Temmuz 2022 tarihinde Musul Başkonsolosluğumuza füzeli saldırıyı kim ya da kimler yapmışsa Zaho'ya saldıran da aynı mihraklardır."

'TÜRKİYE EKONOMİSİNE SUİKAST HEVESİNDEN PİŞMANLIKLA DÖNMELİDİR'

Kılıçdaroğlu boyundan büyük, aklının yetmediği, hayalinde bile yapamayacağı sözler vermekten kesinlikle uzak durmalı, ayrıca otomobil satışlarını tezvirat konusu haline getirerek Türkiye ekonomisine suikast hevesinden pişmanlıkla dönmelidir.

ABD'NİN YAPTIĞI UTANMAZLIKTIR

Kılıçdaroğlu’nun ve zillet ittifakının sisli yörüngesine sabitlendiği ABD’nin Merkez Kuvvetler Komutanlığı sosyal medya aracılığıyla teröristlere taziye mesajı yayımlamış, bir kez daha terörizmle aynı kareye girmiştir. Bu durum kabul edilemez bir işbirlikçilik ve iradesizlik örneğidir. ABD’nin yaptığı ancak bir düşman unsurun teşebbüs edeceği bir utanmazlıktır.

Bu ülkenin Ankara Büyükelçiliğinin şehitlerimizle ilgili taziye mesajı paylaşması da hiçbir şeyi değiştirmeye, suçu örtmeye yetmeyecektir. Dost ve müttefik zannettiğimiz ABD’nin sallanan ve sarsılan ülke fotoğrafına bakması, kanunsuz halde ve insanlık değerlerini hiçe sayarak mevzilendiği Suriye’nin doğusundan derhal ve önşartsız çekilmesi her açıdan zorunluluktur. Türkiye ABD’nin 51’inci eyaleti değildir. Türkiye sömürgeleşmiş bir ülke hiç değildir.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!