banner2

MHP lideri Devlet Bahçeli: Açık hesap 14 Mayıs'ta sandıkta görülecektir

Partisinin grup toplantısında konuşan MHP lideri Devlet Bahçeli, ''Sürekli körüklenen karalama kampanyalarının müteahhitlerinin zamanı geldiğinde burunlarından fitil fitil getireceğimizi herkes bilmelidir. Açık hesap 14 Mayıs'ta sandıkta görülecektir. Yeni başlıyoruz alayınızı çılgına döndüreceğiz. Zillet İttifakı'nı siyaset çöplüğüne yollayacağız.'' dedi. '3 dönem adaylık' tartışmasına değinen Bahçeli, ''Erdoğan'ın adaylığı bal gibi de, buz gibi de yasaya da, anayasaya da uygundur.'' dedi.

Gündem 31.01.2023, 10:50 31.01.2023, 12:36
Abone ol

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında gündemin öne çıkan başlıklarını değerlendirdi. Bahçeli'nin konuşmasından öne çıkanlar şu şekilde;

''MERTLİĞİ DE HESAP SORMASINI DA BİLİRİZ''

Görmek istemeyen bir göze aydınlık fayda etmez. Ulaşamayacağımız hedefleri önümüze koymadık, koymaya da niyetimiz yoktur. Bizim işimiz kin değil, muhabbettir. Milli ve Muhammed'i ahlakı içselleştirerek yaşamaktır. Toprağına merhamet tohumu serpilmeyen ülkeler nice Fatih'lerin matemi olmuştur. İftira salgınına inancımızın şifası ile karşılık veriyoruz. Biz mertliği de biliriz, melanet emellerden hesap sormasını da mutlaka biliriz. Bu vatan, bu ülke, bu bayrak uğruna hilal bıyıklı 3 bin şehit verdik. Hakkımıza sonuna kadar sahip çıkacağız. Dava onurumuzu çiğnetmeyeceğz. Millet ve tarih bizden yanadır. MHP'ye zincir vurmak, kement bağlamak, kelepçe takmak hiçbir ahlaksızın harcı ve haddi değildir. Kötüleri ve kötülükleri unutursak kanımız kurusun. Sürekli körüklenen karalama kampanyalarını ve gündemde tutulan karanlık senaryoların hesabını soracağız.

''FETÖ'CÜ HAİNLERİN REZİL OLMASI İÇİN BEKLİYORUZ''

Milliyetçi Hareket Partisi'ne kelepçe takmak hiçbir ahlaksızın harcı değildir. Sürekli körüklenen karalama kampanyalarının müteahhitlerinin zamanı gelince burunlarından fitil fitil getireceğimizi herkes bilmelidir. Kötüleri ve kötülükleri unutursak kanımız kurusun. Saklandıkları deliklerden taş atanların bağrından millet tutacaktır. MHP'ye millet duası ve iradesi ile sahip çıkacaktır. Boşuna hayal kurmayın, boşa plan yapmayın. MHP, aslını inkar etmez, etmeyecektir. Siyaseti sokak dedikodusuna çeviren, davamıza çamur atmaya çalışan asalaklara, aşağının da aşapğısı olanlara eyvallah edersek gök girsin kızıl çıksın. Fitne saçan gazetecilerin, siyasetçilerin, sosyal medya farelerinin, FETÖ'cü hainlerin, dış bağlantılı casusların rezil olması için bekliyoruz. Şeytanın uşaklarına milletin evlatları yenilmeyecek. Emperyalizmin maşalarına, Müslüman Türk milleti eyvallah etmeyecektir. Ey mi yaman Bey mi yaman göreceğiz. Islık çalan perde arkasında dolaşan aymazları unutmayacağımızı buradan kararlılıkla ifade ediyoruz.

''AÇIK HESAP 14 MAYIS'TA SANDIKTA GÖRÜLECEKTİR''

Bize kan sıçratmak isteyenlerin elinde şehitlerimizin kanı vardır. Operasyon uşaklarına teslim bayrağı çekecek bir korkak aramızda yoktur. Açık hesap 14 Mayıs'ta sandıkta görülecektir. Ağızlarından salyalarla istifa edip gidenlerden bahsediyorlar, oyumuzun düştüğünden bahsediyorlar. Bir yalana bin yalan ekleyip üzerimize geliyorlar. Türkiye'yi zalimlerin kafesine hapsetmek isteyen ardamarı siyasetçi varsa Cumhur İttifakı'nın kan kaybettiğini koro halinde söylüyor. Yeni başlıyoruz alayınızı çılgına döndüreceğiz. Zillet İttifakı'nı siyaset çöplüğüne yollayacağız.

''HEPİNİZİN ARIZA IŞIĞI YANIYOR''

Yazıklar olsun. Bu vatanın ekmeğini yiyip de Türk düşmanlarına kendilerini satanlara yuh olsun. Bunların hepsi Amasya'yı görmüştür. Ders almıştır. Onbinlerce vatandaşın MHP'ye kucak açışına hepsi şahit olmuştur. Vaktimiz olsa şerefin ne demek olduğunu hece hece anlatırdım. Kaybettikleri bir şeyi bunlara anlatmanın da ağır bir şey olduğunun farkındayım. Kiralık anketçiler Amasya'yı izlediniz mi? Henüz yeni başlıyoruz, alayınızı çılgına çevireceğiz. Onuruna sahip çıkmak için sıra sende, aziz milletim sıra sende. PKK'lılardan, FETÖ'cülerden, onlarla yol yürüyen 6'lı masadan hesap sormak için sıra sende, aziz milletim sıra sende. Huzurlu bir Türkiye için sıra sende, aziz milletim sıra sende. CHP'sinden, İP'ine ve diğer partilere tavsiyem şudur. Hepinizin arıza ışığı yanıyor. Sanayiye gitmek sizi kurtarmaya yetmeyecektir.

''7 KAT ALTINA GİRSELER DE HESAPLAŞACAĞIZ''

Bıyığını kesmiş, ayrılanlar varmış. Manen aramızda olmayanlardan şikayet edecek değiliz. Gönül fermanımıza her gün katılan binlerle yolumuza devam ediyoruz. Bayağı senaryoların önümüzü kesmesine müsaade etmeyeceğiz. Ağaca bakarken ormanı gözden kaçırmayacağız. Büyük bir aile olduğumuzu hiçbir zaman aklımızdan çıkarmayacağız. Damarımıza basanlarla, kurumsal kimliğimize organize saldıranlarla yerin 7 kat altına girseler de hesaplaşacağız. Hukukun imkanları ile layık oldukları yere kavuşturacağız.

''CUMHURİYET'İN YENİ YÜZYILI'NI İFTİHARLA KUTLAYACAĞIZ''

Cumhuriyetin yeni yüzyılını umutla karşılayacağız. Cumhuriyetin yeni yüzyılını iftiharla kutlayacağız. Türkiye Yüzyılı'nın tertemiz sayfasını açacağız. Dünyanın nereye ve nasıl gittiğini bütün aşamaları ile yorumluyoruz. Dünyada oynanan büyük oyunların iç yüzünü açıklıkla görebiliyoruz. Türkiye'nin jeopolitik yeri ve önemini görebiliyoruz. Hedeflerimizi reel politik düzlemde tayin ediyoruz. Ülkemiz ve milletimiz için hedeflerimiz nedir, bu soruya sürekli cevaplar arıyoruz.

'3 DÖNEM ADAYLIK' TARTIŞMASI

Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın aday olamayacağını söylemek milleti kündeye getirmeye çalışmaktır. Erdoğan'ın adaylığı bal gibi de, buz gibi de yasaya da, anayasaya da uygundur. Tekrar aday olamayacağı iddiası hukuken geçersizdir. Henüz bir aday ortaya koyamayan altılı masanın çabaları beyhudedir. Erdoğan'ın adaylığına karşı çıkanlar küresel çetelerdir. Türk ve Türkiye düşmanları cephe almışlardır. Varsın hainler işbirliği yapsınlar. Biz Cumhur İttifakı olarak hepsinin bileğini bükeriz. Erdoğan'ın yeniden seçilmesi için gecemizi gündümüze katacağız.

''FETÖ VE PKK'NIN SIRTINI SIVAZLADIĞI İP BAŞKANI İŞİNE BAKSIN''

Milli haklarımızı yok sayan bir Cumhurbaşkanı olsun istiyorlar. Geçti o günler, geçti o masallar. Suyu tersine akıtmak artık imkansızdır. Millet kararlıdır, iradesine sonuna kadar sahip çıkacaktır. Söz milletindir, sıra milletindir. Zillet İttifakı sıfırı çekecektir. FETÖ ve PKK'nın sırtını sıvazlayan İP Başkanı işine baksın. Sayın Erdoğan, 14 Mayıs'ta yeniden ve açık ara farkla seçilecektir. Sabrımızı zorlamasınlar, ayranımızı kabartmasınlar. Konuşursak derinden, hiçbirisi kalkamaz yerinden. MHP  de milletvekili sayısını artıracak.

ALTILI MASAYA MUTABAKAT METNİ ELEŞTİRİSİ: İHANET VE YIKIM BEYANNAMESİDİR

13 Şubat'ta cumhurbaşkanı adayını belirleyeceklermiş. Eğer karar veremiyorlarsa noter huzuruna çıkıp kura ile adaylarını tespit etmeleri de bir seçecek olarak önlerinde durmaktadır. Buna akılları yatmıyorsa kısa ve uzun çöp çekmek suretiyle adayını çıkarabilirler. O piti piti karamela sebeti tekerlemesi ile de adaylarını bulabilirler. Dün açıklanan mutabakat metni göz boyayan bir siyaset kofluğudur, yıkım beyannamesidir, bölücülüğe verilmiş güvencedir. Ucube bir dayatmadır.''

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!