MHP Lideri Bahçeli TÜSİAD'a sert tepki gösterdi! 'Karşı çıksalar da yeni ekonomi programı başarılı olacak'

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli TÜSİAD'ın yeni ekonomi politikası ile alakalı yaptığı açıklamaya ve CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na tepki gösterdi.

Gündem 18.12.2021, 17:26
MHP Lideri Bahçeli TÜSİAD'a sert tepki gösterdi! 'Karşı çıksalar da yeni ekonomi programı başarılı olacak'

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, TÜSİAD'ın yeni ekonomi politikası ile alakalı yaptığı açıklamaya sert tepki gösterdi. 

Yazılı açıklama yayınlayan MHP lideri, 'TÜSİAD ve işbirlikçi siyasetçiler karşı çıksa da yeni ekonomi programı başarılı olacaktır.' ifadelerine yer verdi.

Bahçeli yazılı açıklamasında, TBMM'de gerçekleşen Plan ve Bütçe Komisyon görüşmelerinden bahsederek, 'bütçe müzakerelerinin tüm etaplarında bozuk zihniyet siyasetinin, bozguncu zillet siyasetçilerin ortalığı karıştırmak için nasıl çırpındıkları ayan beyan ortaya çıkmıştır.' ifadelerini kullandı. 

'MİLLİ İRADEYE GÖLGE DÜŞÜRÜLDÜ'

Milli iradeye gölge düşürüldüğünü ifade eden Bahçeli, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın konuşması sırasında yapılan hareketlere tepki göstererek, 'Özellikle dün akşam üç beş Komünist-Marksist kalıntının, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sayın Fuat Oktay konuşurken sergiledikleri nezaketsiz, edepsiz ve terbiyesiz muamele ve müdahaleler hakikaten sabır taşını çatlatacak boyutlara ulaşmıştır.' dedi. 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştiren Bahçeli, 'Kayseri'de yine su kaynatmış, yine kayış koparmış, 2022 yılı bütçesinin yoksuldan alıp zengine kaynak aktaran bir bütçe olduğunu utanmadan zırvalamıştır.' ifadelerini kullandı. 

'TÜRKİYE EKONOMİSİ ŞU ANDA SERT BİR KUŞATMA ALTINDADIR' 

Türkiye ekonomisinin şu anda sert bir kuşatma altında olduğunu vurgulayan Bahçeli, Türkiye'nin içinde bulunduğu durumun hiç bir ekonomik temeli olmadığını kaydetti. 

Fiyat tırmanışlarının ekonominin teorik kalıplarına aykırı olduğunu ifade eden Bahçeli, Türkiye'nin spekülatif atakların hedefinde olduğunu bildirdi. 

'YALAN SİYASETİNİN ORKESTRA ŞEFİ KILIÇDAROĞLU' 

Bahçeli, Kılıçdaroğlu'nun ekonomik söylemlerini istinaden 'Yalan ve riya siyasetinin orkestra şefi Kılıçdaroğlu’na göre sandık gelirse döviz de inecektir.' ifadelerini kullandı. 

TÜSİAD'I HEDEF ALDI 

Bahçeli açıklamasında, TÜSİAD'ın yeni ekonomi politikasın ilişkin açıklamasını hedef alarak, 'TÜSİAD ve işbirlikçi siyasetçiler karşı çıksa da yeni ekonomi programı başarılı olacaktır.

TÜSİAD’ın sorunlu açıklaması, Kılıçdaroğlu’nun TÜSİAD’la paslaşması, erken seçim dayatması, fiyat ve döviz kuru artışının siyasileştirilip istismar hattının kurulması kararlılıkla mücadele edilmesi gereken ve sessiz kalınmasının fahiş sonuçlara neden olacağı menfur bir durumdur.' dedi. 

'CHP GENEL BAŞKANININ DİLİ ZEHİRLİDİR'

Bahçeli, Kılıçdaroğlu'na 'Dili zehirli, siyaseti de zillettir.' diyerek, Kılıçdaroğlu'nun zihniyetinin kendileri nezdinde gavur puluyla beş kuruş değeri olmadığını belirtti. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!