banner2

MHP lideri Bahçeli: Ekrem İmamoğlu Trabzon'un yüz karasıdır

"14 Mayıs’ta Aziz Milletim Sıra Sende" Trabzon Mitingi'nde konuşan MHP lideri Devlet Bahçeli, Erzurum'da yaşananlar olaylara ilişkin yaptığı açıklamada ''Erzurum'da yaşanan olaylar bayağı bir provokasyondur. İBB Başkanının meydan meydan dolaşıp fitne saçması, görevini ihmal etmesi sakıncalıdır, yanlış üzerine yanlıştır. Esnaf ziyareti bahanesiyle korsan gösteri yapıp taşıdığı provokatörlerle ortalığı karıştıran Ekrem İmamoğlu Trabzon'un yüz karasıdır.'' dedi.

Gündem 10.05.2023, 14:00 10.05.2023, 17:27
Abone ol

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "14 Mayıs’ta Aziz Milletim Sıra Sende" Trabzon Mitingi'nde konuştu.

Bahçeli'nin hedefinde Erzurum'da provaktörlük yapan Ekrem İmamoğlu vardı. 

Bahçeli, Erzurum'da yaşananlar olaylara ilişkin yaptığı açıklamada ''Erzurum'da yaşanan olaylar bayağı bir provokasyondur. İBB Başkanının meydan meydan dolaşıp fitne saçması, görevini ihmal etmesi sakıncalıdır, yanlış üzerine yanlıştır. Esnaf ziyareti bahanesiyle korsan gösteri yapıp taşıdığı provokatörlerle ortalığı karıştıran Ekrem İmamoğlu Trabzon'un yüz karasıdır.'' dedi.

Bahçeli'nin konuşmasından öne çıkanlar şu şekilde;

Trabzon kemençenin coşkusu, horonun ruhudur. Trabzon demek pes etmeyen vicdan demektir. Trabzon'a bakınca 'Bize her yer Trabzon' diyen vatan evlatlarının sesi duyulur. Trabzon denilince 15 yaşındaki kahraman yavrumuz Eren Bülbül'ün yüzü görünür.

''PROVOKASYON YAPANLARA SONUNA KADAR KAPALIYIZ''

Etnik ve mezhep ayrılıkçılığı yapanlara hep karşı çıkacağız. Biz horon kadar Karadeniz, zeybek kadar Ege'yiz. Hep beraber ülkemin tüm güzelliklerini kucaklayan büyük bir aileyiz. Birlikte her zorluğu aşacağız. Çünkü bizim birliğimiz, ebedi kardeşliğimiz varoluşumuzun harcı ve haysiyetidir. Bizi birbirimizden ayırmak için provokasyon yapanlara sonuna kadar kapalıyız.

''DEMOKRATİK HESAP MUTLAKA SAORULACAK''

Devlet ve milletiyle hep birlikte Türkiye'yiz. Diyorum ki 14 Mayıs 2013 tarihinde aziz milletim sıra sende. Küresel medyaya umut bağlayan ABD'sinden AB'sine kadar mutlaka hesap sorulacaktır. Milli irade, kutuplaşmayı reddedecektir. Muhalefet partilerine demokratik hesap mutlaka sorulacaktır. Kavga, kriz arayanlara acıklı derslerini vermek için aziz milletim sıra sende. Tam 4 gün sonra sıra da söz de, yetki de alayınızda. Mezhep ayrımcılığı yapanlara her zaman karşıyız.

''MİLLETVEKİLİ ADAYLARIMIZI MECLİS'E GÖNDERECEK MİYİZ''

Türkiye'nin zillete mahkum olmasını hayal edenlerin, Türkiye'nin önünün kesilmesini hayal edenlerin gözü Türkiye üzerinde olacaktır. Peki siz de 14 Mayıs'a hazır mısınız? 14 Mayıs'ta sandığa koşa koşa gidecek misiniz? Bir oyunuzu Milliyetçi Hareket Partisi'ne bir oyunuzu da Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan'a verecek misiniz? Milletvekili adaylarımızı Meclis'e gönderecek miyiz? 1461'den beri Türk yurdu olan Trabzon'un her taşı yakuttur. Özü de sözü de bir olan Trabzonlu kardeşim gelecek sizin elinizde. 14 Mayıs'ta Türkiye'nin 100'üncü yılına ilk adımı atmak sizlerin iradesinde. Anayasa'nın 2. Maddesinde ifade edildiği gibi Türkiye Cumhuriyeti laik, demokratik bir hukuk devletidir.

BATI MEDYASINA TEPKİ: DERGİ YIRTILIP ÇÖPE ATILMALIDIR

Küresel medyaya umut bağlayan ABD'sinden AB'sine kadar mutlaka hesap sorulacaktır. Tüm dünyanın gözü üzerinizde olacak. Batı zillet ittifakından yana tavrını koymuştur. Bu bir defa gayri ahlakidir, hiç kimse milletimizin iradesine zincir vuramaz. İktidarın ruhsatı ne ABD'den ne İngiltere'den ne Fransa'dan alınacaktır. Türkiye Cumhuriyeti'nin cumhurbaşkanını 'Gitmeli' diye hedef alan bir dergi yırtılıp çöpe atılmalıdır. Türkiye, sömürge artığı bir ülke değildir.

''İMAMOĞLU, TÜRKİYE'NİN YÜZ KARASIDIR''

14 Mayıs'ta devrilmeleri kaçınılmaz bir siyaset olacaktır. İç barış ve huzur ortamımızı bozmak için maşalar devrede, alçaklar sahnededir. Erzurum'da yaşanan olaylar bayağı bir provokasyondur. İBB Başkanının meydan meydan dolaşıp fitne saçması, görevini ihmal etmesi sakıncalıdır, yanlış üzerine yanlıştır. Esnaf ziyareti bahanesiyle korsan gösteri yapıp taşıdığı provokatörlerle ortalığı karıştıran Ekrem İmamoğlu Trabzon'un yüz karasıdır.

''EREN BÜLBÜL İÇİN ADALET İSTESİN''

Erzurum'da kurulan tuzak Dadaşların tavrıyla bozulmuştur. Kimse Erzurumlu kardeşlerimize ve polisimize iftira atmasın. Tehlikeli provokasyon provası yapılmış ve ters tepmiştir. İstanbul'da 1 milyon 700 bin vatandaşın buluşması korkuya kapılmalarına neden olmuştur. Eren Bülbül'ün dökülen kanlarının hesabını vereceklerdir. Adaleti teröristler için isteyen ahlaksızlar, şehit edilen asker eşi Nurcan kardeşimizin hesabını nasıl soracaklar. Terör ittifakının bütün özellikleri zuhur etmiştir. İstanbul başkanı gelsin de Eren Bülbül için adalet istesin. Kılıçdaroğlu bölücü terör örgütünün adayıdır. Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yıl dönümü sizinle taçlanacaktır. Sayın Erdoğan'a durmak yok yola devam diyecek misiniz? İç ve dış mihrakların, zalimlerin defterini dürecek misiniz?

DEVLET BAHÇELİ GİRESUN'DA KONUŞTU

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Giresun mitinginde önemli açıklamalarda bulundu.

"KILIÇDAROĞLU PKK'NIN ADAYIDIR"

"Giresun'u çok seviyoruz. Giresun'a bakınca Milli Mücadele yıllarının hatıralarını görüyoruz. Giresun'un zilletle işi olmaz. Terör ittifakıyla bağlantısı olamaz. Giresun vatan ve milelt sevdalısıdır. Kılıçdaroğlu'nun destekçilerine bakınız. Türkiye'ye hayrı dokunacak tek bir zihniyet göremezsiniz. Kılıçdaroğlu PKK'nın adayıdır.

"TÜRKİYE'Yİ BÖLDÜRMEYECEĞİZ"

Kılıçdaroğlu'nun FETÖ'nün, KHK'lıların, canilerin umududur. Türkiye'yi böldürmeyeceğiz. Devleti yıktırmayacağız. Gerekirse hepimzi Topla Osman olur bu vatana göğsümüzü siper ederiz.

"BEN PKK'LI TERÖRİSTLERE TAŞI ATTIM SES İYİ PARTİ BAŞKANI'NDAN ÇIKTI"

6 Mayıs 2023 tarihinde Yalova'da demiştim ki; 'Afrin'i geri alacaklarını söylüyorlar. Bu hainler alsalar alsalar ağırlaştırılmış müebbet ceza alırlar ya da vücutlarına mermi alırlar. Afrin'i geri almaktan bahsedenler PKK'lılardır. HDP ve Yeşil Sol Parti'deki hainlerdir.

Yalova'da yaptığım açıklamaya cevap İYİ Parti Genel Başkanı'ndan geldi. Ben PKK'lı teröristlere taşı attım ses İYİ Parti Başkanı'ndan çıktı."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!