banner2

MHP Lideri Bahçeli'den KPSS soruşturması hakkında flaş açıklama: İşlem yapılmalıdır

MHP lideri Devlet Bahçeli, "KPSS'de 20 soruya kimlerin tam doğru cevap verdiği tespit edilerek işlem yapılmalıdır" dedi.

Gündem 04.08.2022, 17:34 04.08.2022, 17:34
Abone ol
MHP Lideri Bahçeli'den KPSS soruşturması hakkında flaş açıklama: İşlem yapılmalıdır

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, gündemdeki konulara ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.

GÜNDEME DAİR AÇIKLAMALARDA BULUNDU

Bahçeli, Ankara'da cemevlerine yönelik saldırılar, soru sızdırma iddialarıyla tartışma konusu olan Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) soruşturması ve İstanbul Zeytinburnu'ndaki Balıklı Rum Hastanesi'nde çıkan yangın ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

'TÜRKİYE VE İSLAM DÜŞMANLIĞIDIR'

Bahçeli'nin açıklamalarından satır başları şöyle:

''Cemevine ve Alevi İslam inancına sahip kardeşlerimize yapılan hain ve hasmane eylemler belli merkezlerden provoke edilen Türk, Türkiye ve İslam düşmanlığıdır. 

'TESPİT EDİLMELİ'

KPSS'de çıkan ve bir yayınevinin test kitapçığında sorulduğu anlaşılan 20 soruya kimlerin tam ve eksiksiz doğru cevap verdiği tespit edilmeli, bu şahıslarla ilgili inceleme de acilen yapılmalıdır.

'ÇOK YÖNLÜ ARAŞTIRILMALI'

Cemevi saldırısı ile KPSS skandalının çok yönlü araştırılmasının yanında, Zeytinburnu Balıklı Rum Hastanesi’nde çıkan yangının kundaklama olup olmadığı mutlak surette açıklığa kavuşturulmalıdır.''

KPSS İPTAL EDİLDİ

Soru sızdırma iddialarıyla tartışma konusu olan Kamu Personel Seçme Sınavı'nın 31 Temmuz'da yapılan iki oturumu iptal edildi.

KPSS'nin bu hafta sonu ve 14 Ağustos'ta yapılacak oturumları da ertelendi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!