banner2

MHP'den Acun Ilıcalı ve Hasan Can Kaya'ya tepki: Mercek altına alınmalı seviyesiz

MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, Konuşanlar adlı programda seyircinin babasına sinkaflı küfür eden Hasan Can Kaya'ya tepki gösterirken 'Acun Ilıcalı ismi acil mercek altına alınmalı. Konuşanlar adlı program çukurdur, vasattır. Sunucusu Hasan Can Kaya seviyesizdir.' şeklinde açıklama yaptı.

Gündem 10.12.2021, 14:41 10.12.2021, 15:10
Abone ol
MHP'den Acun Ilıcalı ve Hasan Can Kaya'ya tepki: Mercek altına alınmalı seviyesiz

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, Acun Ilıcalı'nın sahibi olduğu dijital platformu Exxen'de yayınlanan Hasan Can Kaya'nın Konuşanlar programı hakkında inceleme başlatıldığını duyurdu. Şahin, “Defalarca uyarmamıza rağmen gerekli tedbirlerin alınmadığını görüyoruz” dedi.

Son günlerde sosyal medyanın konuştuğu Hasan Can Kaya'nın sunduğu 'Konuşanlar' programı TBMM'ye taşındı. MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, Acun Ilıcalı ve Hasan Can Kaya'ya tepki gösterdi.

'ÇUKURDUR, VASATTIR'

Son zamanlarda Türk gençliğine zehir saçan bazı programların göze çarptığını anlatan Kaşıkçı, şu ifadeleri kullandı. "(Konuşanlar) adlı program çukurdur, vasattır. Sunucusu Hasan Can Kaya seviyesizdir ve Türk toplumunun değerlerinin altına dinamit koyup patlatmaya çalışan anlayışın ekranlara tezahürüdür. Yapılan iş 'İçerik üretmek, kara mizah ya da ofansif mizah' denilerek geçiştirilemez. Sahne ve seyirci ilişkisi bir saygı temeli üzerine kuruludur.

'ACUN ILICALI MERCEK ALTINA ALINMALI'

Konuğun sunucuya, sunucunun konuğa küfretmesiyle gelinen seviyeyi ve bu durumun ifade özgürlüğüyle savunulmasını Ülkü Ocaklarından yetişen bir birey olarak anlamak mümkün değildir. Ayrıca, reyting uğruna değerlerimizi aşağılayan programlara kendi mecrasında izin ve yayın hakkı tanıyan Acun Ilıcalı ismi acil mercek altına alınmalı, her şeyin daha fazla abonelik ve daha fazla reyting olmadığı ve milletimizin korunması gereken manevi değerlere sahip olduğu kendisine hatırlatılmalıdır."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!