banner2

Meteroloji'den kritik açıklama! İstanbul'da kar yağışı ne kadar sürecek?

İstanbul'da meterolojinin yaptığı açıklamaya göre kar yağışının 3 gün daha süreceği belirtilirken, düne göre daha sakin bir yağış gerçekleşmesi bekleniyor.

Gündem 25.01.2022, 10:40
Abone ol
Meteroloji'den kritik açıklama! İstanbul'da kar yağışı ne kadar sürecek?

Ülke genelinde soğuk hava etkisini artırırken İstanbul'da kar fırtınası yoğun bir şekilde etkisini gösterdi.

BUGÜN BİRÇOK TEDBİR ALINDI

Bir süredir devam eden kar yağışının etkisiyle dün İstanbul'da meydana gelen olumsuzluklara karşı bugün birçok tedbir alındı.

Karın vatandaşları olumsuz etkilediği İstanbul'un kuzeyinde oluşan vorteksin de etkisiyle şehrin batısında adeta bir kar fırtınası meydana geldi.

Gecenin ilerleyen saatlerinde yağış Anadolu Yakası’nda da kendini göstermeye başladı, bugün ise şehirde havanın düne göre çok daha sakin geçmesi bekleniyor.

İSTANBUL'DA KAR 3 GÜN DAHA ETKİSİNİ GÖSTERECEK

Meteoroloji'nin yayınladığı hava raporlarındaysa İstanbul'da kar, 3 gün daha etkisini sürdürecek.

DOĞUDA EKSİ 22 DERECEYİ AŞAN SOĞUKLAR GÖRÜLECEK

Yurdu saran soğuk hava dalgasının sebep olduğu kar yağışlarının perşembe günü etkisini kaybetmesi beklenirken, soğuk havanın hafta sonu da kendini göstermesi bekleniyor. Hafta sonu doğuda -22’yi aşan soğuklar görülecek.

ÇIĞ UYARISI YAPILAN YERLER

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre:

Ülkemiz genelinin çok bulutlu, Marmara'nın doğusu, İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun batısının yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Akdeniz kıyılarında yağmur ve karla karışık yağmur, diğer yerlerde kar şeklinde görülecek olan yağışların; Orta ve Doğu Akdeniz ile Konya, Karaman, Gaziantep ve Adıyaman çevrelerinde kuvvetli ve yoğun kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yüksekleri ile Doğu Anadolu'nun dik yamaçlarında çığ tehlikesi bulunmaktadır. Ülkemiz genelinde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!