banner2

Meteorolojiden uyarı üstüne uyarı! Valilik, Ankara için alarmda: Sel, su baskını, kuvvetli yağış...

Ankara'da bir kaç gündür devam eden ve aniden bastıran dolu yağışı ve sağanak, vatandaşları perişan etti. Meteoroloji'den 13 il için yeni bir uyarı yapıldı. Günlerdir yağış altında olan Ankara için valilikten yeni uyarı geldi. Kent için afet düzeyinde yağış beklendiğinden vatandaşlar tüm olumsuzluklara rağmen uyarıldı.

Gündem 31.05.2023, 16:19 31.05.2023, 19:55
Abone ol
Meteorolojiden uyarı üstüne uyarı! Valilik, Ankara için alarmda: Sel, su baskını, kuvvetli yağış...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre, Ankara'da birkaç gündür devam eden sağanak yağış etkisini sürdürmeye devam edecek. Valilik, vatandaşların olumsuz durumlara karşı tedbirli olmasını istedi. Bahar yağışlarının bir hafta devam edeceği açıklandı.

YOLLAR GÖLE DÖNDÜ

Anakara'da her sağanak yağış sonrası ortaya çıkan sel manzarlarına bir yenisi daha eklendi. Kentte etkili olan şiddetli yağış vatandaşlara zor anlar yaşattı. Ankaralılar, göle dönen yollarda yürümekte güçlük çekerken çok sayıda araç da suya gömüldü.Kentte sel nedeniye ev ve iş yerlerini de su bastı.

ALT GEÇİTLER VE İŞ YERLERİNİ SU BASTI 

Ankara Valiliği tarafından sağanak yağışla ilgili açıklama yapıldı. Valilk tarafından "İlimizde son saatlerde meydana gelen yağış nedeniyle bazı alt geçitlerde ve işyerlerinde su baskınları yaşanmış olup; ekipler tarafından hızla müdahale edilmektedir. Şu ana kadar herhangi bir can ve ciddî mal kaybına dair bir bilgi intikal etmemiştir." denildi. 

ÜLKENİN GENELİNDE YAĞIŞ BEKLENİYOR 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, ülke genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın güney ve doğusu, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu (Karaman hariç), Karadeniz, Doğu Anadolu (Malatya hariç), Güneydoğu Anadolu'nun doğusu, Edirne, Tekirdağ, Osmaniye ve Kahramanmaraş çevreleri ile Adana'nın iç kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların İç Ege, Göller Yöresi, Orta Karadeniz'in iç kesimleri ile Balıkesir, Bilecik, Eskişehir, Yozgat, Sinop ve Samsun çevrelerinde yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor.


 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!