banner2

Meteorolojiden İstanbul ve Ankara için flaş uyarı: Sıcaklar bir anda düşecek ve soğuk havanın etkisine girecek

Meteoroloji’nin hava durumu verilerine göre yurt genelinde hava sıcaklıları düşecek ve soğuk havanın etkisi altına girecek. Yapılanlar uyarılarda sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı hava ülkede etkisini göstereceği bildirildi. AFAD’dan yapılan açıklamada ise vatandaşların şiddetli yağışa karşı dikkatli olunması istendi.

Gündem 21.09.2022, 20:17
Abone ol
Meteorolojiden İstanbul ve Ankara için flaş uyarı: Sıcaklar bir anda düşecek ve soğuk havanın etkisine girecek

Ülke genelinde hava sıcakları düşecek. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, hava sıcaklıklarının kuzey ve iç kesimlerde 2 ila 8 derece azalacağını duyurdu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, haftalık hava tahmin raporlarını yayımladı. Buna göre; ülkenin kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara'nın kuzey ve batısı, Doğu Akdeniz, İç Anadolu'nun güney ve doğusu, Karadeniz, Doğu Anadolu, Bursa, Çankırı, Kırıkkale, Gaziantep, Kilis, Adıyaman, Siirt, Ankara'nın kuzey ve doğusu ile Antalya'nın doğusu yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği bildirildi. Diğer yerlerin az bulutlu ve açık havalı olacağı tahmin ediliyor. Peki 22-23-24-25 Eylül hava durumu nasıl? Yarın yağmur yağacak mı? İşte detaylar...

İSTANBUL VE ANKARA’DA SAĞANAK YAĞIŞ ETKİLİ OLACAK

Yapılan son değerlendirmelere göre; Kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu geçecek.

MARMARA SAĞANAK BEKLENİYOR

Marmara'nın kuzey ve batısı, Doğu Akdeniz, İç Anadolu'nun güney ve doğusu, Karadeniz, Doğu Anadolu, Bursa, Çankırı, Kırıkkale, Gaziantep, Kilis, Adıyaman, Siirt, Ankara'nın kuzey ve doğusu ile Antalya'nın doğusu yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların Doğu Karadeniz ile Samsun, Ordu, Tokat, Sivas, Erzincan ile Tunceli çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklıklarının kuzey ve iç kesimlerde 2 ila 8 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

VATANDAŞLARA UYARI

Sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların Doğu Karadeniz ile Samsun, Ordu, Tokat, Sivas, Erzincan ile Tunceli çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ani sel, yerel su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, trafikte aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

AFAD: ŞİDDETLİ YAĞIŞ BEKLENİYOR

AFAD da kuvvetli yağışa karşı vatandaşları uyardı. AFAD'ın Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "İstanbul, Kocaeli, Yalova, Bursa, Bartın çevreleri ile Kastamonu'nun kıyı kesimlerinde kuvvetli; Sakarya, Düzce ve Zonguldak çevrelerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli yağış bekleniyor. Vatandaşlarımızın sel, su baskını, yıldırım, heyelan, yerel dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmasını önemle hatırlatıyoruz." ifadeleri kullanıldı.

.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!