banner2

Meteoroloji saat verdi! Dikkat! Sağanak yağış kuvvetli geliyor

Meteoroloji'den yapılan peş peşe uyarılarda yurt genelinde sağanak yağışın etkili olması bekleniyor. Hava durumu verilerine göre İstanbul ve birçok ilde sağanak yağış olması öngörülüyor. Öte yandan hava sıcaklıkların düşmesiyle beraber soğuk hava dalgası bazı illerde etkisini gösterecek.

Gündem 22.11.2022, 20:07
Abone ol
Meteoroloji saat verdi! Dikkat! Sağanak yağış kuvvetli geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan son bilgilere göre bugün İstanbul başta olmak üzere birçok ilde yağış bekleniyor. Hava sıcaklıkları düşerken soğuk hava dalgasının bazı illerde etkili olması tahmin ediliyor. Meteoroloji yetkililerinin yaptığı uyarıların ardından sabah saatlerlerinde megakent İstanbul'da şiddetli rüzgar ile birlikte yağmur da etkili olmaya başladı.

Kasım ayının bitmesine sayılı günler kala soğuk hava dalgası Türkiye'de etkili olmaya başladı. Geçtiğimiz günlerde kar yağışının olduğu Doğu Anadolu'da sıcaklıklar sıfır dereceye kadar indi.

KUVVETLİ SAĞANAK GELİYOR

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 5 günlük yeni hava tahmin raporunu yayınladı. Yeni haftada yurda giriş yapan yağışların hafta boyunca etkili olması bekleniyor.

Yağışların Antalya'nın doğu ilçelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2) olması beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, heyelan, hortum oluşma riski ve kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGÂR UYARISI

Rüzgârın, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile akşam saatlerinden sonra Marmara'nın batısı ve Kıyı Ege'de güney ve güneybatı yönlerden (Lodos) kuvvetli ve yer yer fırtına şeklinde (40-70 km/saat) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

SAĞANAK VE FIRTINA RADARA YANSIDI

Yurda giriş yapan soğuk hava dalgası radar görüntülerine de yansıdı. İstanbul başta olmak üzere birçok ilde yağış etkili olacak.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!