banner2

Meteoroloji güzel haberi verdi! İstanbul'a bahar ne zaman gelecek?

Meteoroloji'den alınan hava tahmin raporuna göre, önümüzdeki üç gün soğuk geçecek olsa da pazar günü yurt genelinde sıcaklıkların artacağı ifade edildi.

Gündem 24.03.2022, 08:49 24.03.2022, 09:18
Abone ol
Meteoroloji güzel haberi verdi! İstanbul'a bahar ne zaman gelecek?

Meteoroloji'nin hava durumu tahmin raporuna göre; perşembe, cuma ve cumartesi yurt genelinde sıcaklıklar düşük seyredecek. Bazı illerde kar bazı illerde de sağanak yağmur görülecek.

BATI KESİMİNDEN İTİBAREN SICAKLIKLAR MEVSİM NORMALLERİNE DÖNÜYOR

Mevsim normalleri altında seyreden hava sıcaklıklarının batı kesimlerden başlayarak ülke genelinde artacağı, pazar gününden itibaren batı kesimlerden başlayarak mevsim normalleri civarına yükseleceği tahmin ediliyor.

PAZAR GÜNÜ SICAKLIK ARTIYOR

Pazar gününden itibaren ülkenin batı kesiminde parçalı bulutlu hava hakim olacak. Sıcaklıklar ise mevsim normalleri düzeyine gelecek. Yurdun doğu kesiminde ise kar yağışı ve sağanak yağmur etkili olacak. İstanbul'da ise en yüksek sıcaklık 13 derece olacağı tahmin ediliyor.

PAZARETESİ TÜM YURTTA GÜNEŞLİ BİR HAVA HAKİM

Pazartesi günü yurdun doğu kesiminde önceki gün etkisini gösterecek olan kar ve yağmur yerini güneşe bırakacak. Tüm yurtta sıcaklıkların mevsim normallerinde seyretmesi beklenirken İstanbul'da en yüksek sıcaklık 15 dereceye kadar çıkacak.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!