banner2

Meteoroloji'den 23 ile kritik uyarı: Sel ve su baskınlarına dikkat

Meteoroloji 23 il için uyarı yaptı. Sarı kodla yapılan uyarıda İstanbul dahil diğer illerde sağanak yağış olacağı bildirildi. Sel ve su baskınları için ise vatandaşlar uyarıldı.

Gündem 23.09.2022, 00:25 23.09.2022, 00:51
Abone ol
Meteoroloji'den 23 ile kritik uyarı: Sel ve su baskınlarına dikkat

Meteoroloji’nin hava durumu verilerine göre İstanbul da dahil olmak üzere çok sayıda kentte sağanak yağmur bekleniyor. Yapılan açıklamada, ülkemizin kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara'nın kuzey ve doğusu, Doğu Akdeniz, İç Anadolu'nun güney ve doğusu, Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısı ile Antalya, Bitlis. Muş, Hakkari, Van'ın doğusu, Gaziantep, Kilis ve Adıyaman çevrelerinin yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

23 İL İÇİN FLAŞ UYARI

Öte yandan 23 il için sarı ve turuncu kodlu uyarıda bulunuldu. Sakarya, Zonguldak, Bartın, Düzce'ye turuncu kod geçilirken; Ankara, Balıkesir, Bilecik, Bolu, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Eskişehir, İstanbul, Kastamonu, Kocaeli, Sakarya, Zonguldak, Bartın, Yalova, Karabük ve Düzce sarı uyarı verildi.

VATANDAŞLARA SEL VE SU BASKINI UYARISI

Yağışların; Osmaniye, K. Maraş'ın batısı ile zamanla Doğu Karadeniz kıyıları ile Ordu çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!