banner2

Meteoroloji'den 15 il için uyarı! Saat verdi yarından itibaren etkili olacak

Meteoroloji'den yapılan açıklamada yarın için 15 ile sağanak yağış uyarısı yapıldı. Yurdun çeşitli kesimlerinde sağanak yağış bekleniyor.

Gündem 13.06.2022, 19:19
Abone ol
Meteoroloji'den 15 il için uyarı! Saat verdi yarından itibaren etkili olacak

Meteoroloji'den yapılan açıklamaya göre yerel olarak kuvvetli gök gürültülü sağanağın, yurdun çeşitli kesimlerinde yarın da etkisini göstermeye devam edeceği bildirildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre yarın 11.00'de, yurdun iç kesimlerinde beklenen gök gürültülü sağanağın, İç Anadolu'nun güneyi ve doğusu, Antalya'nın iç kesimleri, Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun batısı ve kuzeyinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

METEOROLOJİ SAAT VERDİ

Sağanağın Konya, Karaman, Aksaray, Niğde, Kırşehir, Nevşehir, Kayseri, Sivas, Yozgat, Erzurum, Erzincan, Tunceli, Malatya, Elazığ ve Bingöl'de saat 21.00'e kadar yer yer etkili olacağı tahmin ediliyor.

Yağışlar nedeniyle ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, ani kuvvetli rüzgar ve fırtına, heyelan ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!