Mersin'de CHP-HDP ortak mitingi! PKK yandaşları Öcalan posteri getirmek isteyince...

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Selahattin Demirtaş'ın talebi doğrultusunda bugün ilk mitingini Mersin'de yapıyor. Abdullah Öcalan posterlerini saklamak durumunda kalan HDP'liler tam kadro mitingde.

Gündem 04.12.2021, 12:49 04.12.2021, 13:08
Abone ol
Mersin'de CHP-HDP ortak mitingi! PKK yandaşları Öcalan posteri getirmek isteyince...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Selahattin Demirtaş'ın 'ortak miting' çağrısına uyarak 'helalleşme' adı altında kampanyaya başladı. CHP'nin bugün Mersin'de düzenleyeceği mitinge HDP'liler tam kadro katılacak. Millet İttifakı'nda CHP ile HDP birlikteliği o kadar güçlü hale geldi ki, PKK'nın siyasi uzantısı, Mersin'deki üyelerine mesajla kesin talimat iletti. Talimatta şu ifadeler yer aldı: "CHP'nin 4 Aralık saat 13:00'da yapacağı 'Milletin Sesi' mitingine il ve ilçe örgütlerimizin katılması zorunludur. HDP MERSİN İL ÖRGÜTÜ"

HDP'LİLER ÖCALAN POSTERİ HAZIRLAYINCA

PKK'nın siyasi uzantısının CHP'ye verdiği bu açık destek üzerine HDP'liler mitinge 'Abdullah Öcalan' posterleriyle gelme hazırlığına girişti. Sözkonusu gelişmeyi haber alan CHP yönetimi, miting sırasında skandal manzaralar yaşanmaması için acil mesajlar yayınlamak zorunda kaldı. DHKP/C terör örgütü üyelerini TBMM'ye sokmasıyla hatırlanan CHP'li Veli Ağbaba, sosyal medyada panik içinde şu paylaşımı yaptı:

"Mitingimiz ile ilgili önemli DUYURU! Bugün yapılacak mitingimizde Türk Bayrağı ve parti bayrağımız dışında hiçbir poster, afiş, il/ilçe örgütü flaması ve pankarta izin verilmeyecektir. Vatandaşlarımıza duyurulur. Anlayışınız için şimdiden teşekkürler."

CHP üyelerince sosyal medyada açılan #MilletinSesiMersinde etiketi çok sayıda PKK yandaşından da destek gördü. 

MERAL AKŞENER KENDİ ADAYINI BUNUN İÇİN Mİ HARCAMIŞTI

Yerel seçimlerde CHP'li Vahap Seçer'in başkan seçilmesi için İYİ Parti'nin kendi adayının ismini (Burhanettin Kocamaz) Yüksek Seçim Kurulu'na bildirmeyerek Kılıçdaroğlu'na altın tepside sunduğu Mersin, şimdi CHP-HDP ittifakının en net biçimde sahnelendiği kent oldu. Eski Mersin Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz'ı Türkiye'nin gözü önünde 'harcayan' İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in mevcut durum karşısında ne hissettiği merak konusu. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!