Yandex Metrica

Sitede Ara

Meral Akşener'den aylar sonra gelen 6'lı masa itirafı: Şimdiki aklım olsa geri dönmezdim

Meral Akşener'den aylar sonra gelen 6'lı masa itirafı: Şimdiki aklım olsa geri dönmezdim

Trabzon'da vatandaşlarla bir araya gelen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'den 6'lı masa itirafı geldi. Akşener, 6'lı masaya geri dönmesiyle ilgili gelen soru üzerine "Şimdiki aklım olsa geri dönmezdim" dedi. Akşener, "Arıza çıkarmamak için her şeyden vazgeçtim." ifadelerini kullandı.

Gündem

23.01.2024, 21:49

Türkiye, 31 Mart'ta yerel seçimler için sandık başına gidecek. Yerel seçimlere kısa bir süre kalırken parti liderleri şehir ziyaretlerine başladı. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de Trabzon'un Yomra ilçesinde vatandaşlarla buluştu. Burada, vatandaşlarla sohbet eden Akşener'den 6'lı masa itirafı geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'de: NATO Liderler Zirvesi'ne katılacak Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'de: NATO Liderler Zirvesi'ne katılacak Haberi Görüntüle

''ŞİMDİKİ AKLIM OLSA DÖNMEZDİM''

Bir vatandaşın, "Keşke o masadan kalktığınız zaman geri dönmeseydiniz" ifadeleri üzerine Akşener, "Şimdiki aklı olsa dönmezdim" dedi. Akşener ile karşılıklı oturan vatandaşın tekrar "O masadan kalktınız takdir ettik sizi ama keşke geri dönmeseydiniz" ifadeleri üzerine Akşener 6'lı masadan ayrılma sürecinin detaylarını paylaştı.

MSB duyurdu! Irak'ın kuzeyinde PKK'ya ağır darbe MSB duyurdu! Irak'ın kuzeyinde PKK'ya ağır darbe Haberi Görüntüle

"ARIZA ÇIKARMAMAK İÇİN HER ŞEYDEN VAZGEÇTİM"

"Keşke. Şimdi ki aklım olsa katiyen yapmazdım. Ama oldu işte. Onun için kendi başımıza gidiyoruz. Siz de destek olun" diyen Akşener, "Samimi bir şey söylüyorum. Bu seçimin kazanılmasını çok arzu ettim. Meral Akşener olarak hiçbir şey talep etmedim. Partimiz var bizim ben niye Cumhurbaşkanı adayı olmayayımki. Yani arıza çıkarmamak için her şeyden vazgeçtim. Ama siz iki insanı istediniz. Ben de bunlara gayret ettim. Mesele ben değilim, sizsiniz. Siz bana söylediniz. Dolayısıyla o da kabul görmedi. Ondan sonraki fasıl öyle oldu. Özür dilerim" dedi.

DMM'den Bakan Fidan'a ilişkin iddialara yanıt: 'Asılsız iddialara itibar edilmemeli' DMM'den Bakan Fidan'a ilişkin iddialara yanıt: 'Asılsız iddialara itibar edilmemeli' Haberi Görüntüle

''GİZLİ İŞ YAPAMIYORUM Kİ ORTAYA ÇIKIYOR''

Araştırma yaptırıp çıkacak sonuca uymayı önerdiğini anlatan Akşener, "Arkadaş, 6 kişi oturuyoruz, konumuz şu, biz o gün adayın nasıl yöntemle seçileceğini konuşmak için oturmuşuz. Bir baktık aday ismi konuşuluyor. Buna itiraz ettim, dedim ki 'Biz adayın seçilme yöntemini konuşacaktık. Onun için ben kimseyi de incitmek istemiyorum.' Sonuç itibarıyla 5 arkadaşımız Kemal Bey'i söyledi. Ben de sizin istediğiniz 2 kişiyi söyledim ve dedim ki, tamam Kemal Bey'in de adı olsun, başkaları varsa onlar da olsun, bu iki arkadaşımızın da ismi olsun. Dedim ki 'Ortalaması kimse onun arkasında duralım ve itiraz etmeyelim. En fazla bir haftalık süreç bu.' Bana dendi ki orada, bunu geçen gün Ali Babacan Bey de söyledi, 'Siz istemiyorsanız 5 kişi olarak imzalayalım, siz gidebilirsiniz.' Dolayısıyla 'peki' dedim. O zaman hem Ali Babacan hem de Sayın Davutoğlu dediler ki 'Yok yok.' Yani 'Yıkıp dökmeyin.' Ondan sonra tekrar bu konuyu arkadaşlarla tartışıp bir yetki almak üzere geri döndüm. Benim her işim açıktır, zaten gizli iş yapamıyorum ki ortaya çıkıyor." ifadelerini kullandı.

Yaşanan bu gelişmelerin ardından arkadaşlarının, bir daha masaya oturmamasını istediğini dile getiren Akşener, sözlerinme şöyle devam etti;

"Sonra gece hem İmamoğlu hem de Sayın Mansur Yavaş evime 02.15'te geldiler. İkisine de son kere sordum, 'Sen aday olabilir misin, sen aday olabilir misin?' 'Hayır' dediler. Bunun üzerine bir teklif yapıldı. O teklif de şu, normalde genel başkanların hiçbiri olmayacak. Yani başkan yardımcısı ikisi olacak. Bu çok uygun bir şeydi. Bununla kazanma ihtimali yüksekti. Sonra bir kağıt yazdık, gizli saklı değil. Ben geldim tekrar topladım arkadaşları, ortak hazırladığımız yazıyı okudum arkadaşlara. O iki belediye başkanı arkadaşa da 'Kemal Bey'in bilgisi var mı?' dedim, 'Var' dediler. Ben o yazıyı okuyunca 3 kişi hariç arkadaşlarım, 'Masaya tekrar dön.' dediler. Şimdi buradaki halime bak, yazık bana da. Sonra döndük otele gittik, iki belediye başkanı, ben, Kemal Bey yüz yüze 'Tamam' dedik. Bunun üzerine masaya gittik, ben kağıdı imzalayacağız zannediyorum, önce bir arkadaş, sonra Sayın Babacan dedi ki 'Bizim bundan haberimiz yok.' Ben masanın haberi var zannediyorum. Ondan sonra burada bana 'Aklın yeni mi başına geldi?' diyebilirsin. Sorguladığım yer burası kendimle ilgili."

Akşener, konuya ilişkin açıklamasını, elini kafasına vurarak, "Hani şu hareketi yapasım var kendime." sözleriyle tamamladı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading