Meral Akşener'in yüzünde Rabbi Yesir oluşuyor! Büyükelçilerle görüşmede rekora doğru...

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, Türkiye'de görevli büyükelçilerle görüşme konusunda yüzünde Rabbi Yesir gördüğü Ekrem İmamoğlu ile yarışıyor.

Gündem 24.05.2022, 19:30
Meral Akşener'in yüzünde Rabbi Yesir oluşuyor! Büyükelçilerle görüşmede rekora doğru...

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, ABD'li ve Avrupalı elçilerle temas trafiği konusunda yüzünde 'Rabbi Yesir' gördüğü Ekrem İmamoğlu ile yarışıyor. Akşener, İngiliz elçiyle randevusunu kar esaretine rağmen ertelemeyen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı İmamoğlu'nun sıkı bir takipçisi. İBB Başkanı'nı 'ikinci Fatih' gören İYİ Parti Lideri son bir yıldır görüştüğü elçilerin sayısını unuttu. 

Akşener dün İYİ Parti Genel Merkezi'nde ABD Büyükelçisi Jeffrey Flake'i kabul etti. Flake'in, Akşener'le temas konusunda selefi David Satterfield'ı geçip geçmeyeceği şimdiden merak konusu oldu. 

Akşener ABD'li Satterfield ile 2019 yılından beri görüşmelerini düzenli olarak devam ettirmiş, bu temaslar Satterfield'in görev süresinin bitimiyle son bulmuştu.

Meral Akşener, Ahmet Kamil Erozan ve David Satterfield

Akşener'e görüşmelerde, Türk ordusunun Libya'daki varlığına ilişkin sırları Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'dan yazılı olarak talep etmesiyle hafızalara kazınan Ahmet Kamil Erozan eşlik ediyor. Satterfield'ı makamında 4 kez kabul eden Akşener, geçtiğimiz ekim sonunda göreve başlayan Flake ile dün görüştü. 

Basının önünde en çok Amerikalılarla bir araya gelen Akşener, Avrupalı elçilerle ise geçtiğimiz yıl kasım ayında toplu öğle yemeğinde buluşmuştu. Bu tür buluşmaların zaman zaman gerçekleştiğini söyleyen Akşener'in Avrupalılarla elçilerle sonraki dönemde birebir olarak da temas kurdu. 

Meral Akşener, İngiliz Büyükelçisi Dominic Chilcott ile bir arada.

Fransız ve İngiliz elçileriyle daha önce ayrı ayrı bir araya gelen Akşener'in tüm bu görüşmelerde saatler boyu ne konuştuğu merak konusu. Bunun cevabını elçiler haricinde yalnız, Sabetay iddialarının odağındaki Ahmet Kamil Erozan ile Meral Akşener biliyor. 

Teyit edilmemiş bilgilere göre Akşener, 2022 başından buyana Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu Başkanı Nikolaus Meyer-Landrut ile 5 kez, İngiltere Büyükelçisi Dominic Chilcott ile 9 kez, Fransız elçisiyle 7 kez ve Kanada elçisiyle 2 kez görüştü. Amerikalı Jeffrey Flake ile temaslar ise büyükelçi görevine başladığından beri sık olarak sürüyordu. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!