banner2

Meral Akşener, Diyarbakır'da HDP'ye kucak açtı: Biz varız

Partisinin Diyarbakır İl Kongresi’nde konuşan İYİ Parti lideri Meral Akşener, PKK'ya ve altılı masanın gizli üyesi HDP'ye kucak açarken ''Mesele silahlara veda ve kan dökmeye tövbe etmekse biz varız" ifadelerini kullandı.

Gündem 21.01.2023, 23:00 22.01.2023, 00:05
Abone ol

Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçim için 14 Mayıs tarihini işaret etti. Cumhur İttifakı'nın adayı Cumhurbaşkanı Erdoğan ancak altılı masa henüz adayını belirlemedi. 6 Ocak'ta yeniden bir araya gelecek olan altılı masa 30'unda da hükümet programını açıklayacak. Altılı masanın ondan sonra da şubat ayı içerisinde Cumhurbaşkanı adayını açıklaması bekleniyor.

Hatırlanacağı gibi geçtiğimiz günlerde DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, "HDP ile yakın diyaloğumuz var" diyerek Kürtçeyi anadil olarak anayasaya koymak istediklerini açıkça dile getirmişti. Masanın gizli ortağı HDP'ye bir destek de Meral Akşener'den geldi.

AKŞENER'DEN HDP'YE MAVİ BONCUK

Partisinin Diyarbakır İl Kongresi’nde konuşan İYİ Parti lideri Meral Akşener, PKK'ya ve siyasi ayağı HDP'ye mavi boncuk dağıttı. Akşener, Diyarbakır'da yaptığı açıklamada ''Mesele Cumhuriyet'i sözde değil, özde sahiplenmekse, mesele ahde vefa, mesele silahlara veda, kan dökmeye de tövbe etmekse, mesele her türlü musibetin karşısında çelikten sarsılmaz bir biz olmaksa, sırtını da kalbini de o sapasağlam bize yaslamaksa, biz varız. Çünkü biz, konuşan Türkiye’den yanayız" diye konuştu.

AK PARTİ'DEN TEPKİ: HER ŞEY ORTADA

AK Parti İzmir Milletvekili Alpay Özalan'dan Meral Akşener2in sözlerine tepki geldi. Alpay Özalan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Meral Akşener, ''Diyarbakır'da HDP'ye selam durdu ve "Mesele silahlara veda ve kan dökmeye tövbe etmekse biz varız." dedi. Türk Silahlı Kuvvetleri'ne mi silah bıraktıracaksınız? Haddinizi bilin! Meral Akşener'in gerçek yüzünü herkes görsün. Birkaç gün önce Pkk elebaşı terörist Mustafa Karasu, "AK Parti ve MHP'yi yıkmalıyız, yoksa bizi yok edecekler." dedi.  Bugün Meral Akşener, Diyarbakır'da "Silahlara veda, biz hazırız." diyerek operasyonları durduracakları vaadini verdi. Her şey ortada!''

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!