banner2

Meral Akşener'den küfür skandalı sonrası Lütfü Türkkan kararı

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener başkanlığında, Genel İdare Kurulu toplandı. Meral Akşener, Lütfü Türkkan'ın disipline gönderilmesine gerek görmedi.

Gündem 11.11.2021, 13:10 11.11.2021, 13:16
Abone ol

İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan'ın geçtiğimiz günlerde Bingöl'de bir şehit yakınına küfretmesinin yankıları devam ediyor.

İYİ Parti Genel İdare Kurulu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener başkanlığında bugün toplandı. Toplantıda şehit yakınına küfreden Lütfü Türkkan'ın disipline sevk süreci gündeme geldi. 

DİSİPLİNE SEVK EDİLMYECEK

CNN Türk'te yer alan detaya göre; Lütfü Türkkan için disiplin süreci işlemeyecek. Bu karar hem Akşener’in hem milletvekillerinin müşterek kararı. Parti genelinde Türkkan’ın görevinden ayrıldığı ve özür dilediği bunların da yeterli olduğu görüşü hakim.

MERAL AKŞENER NE DEMİŞTİ?

Meral Akşener, geçtiğimiz günlerde partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullanmıştı; ''Milletimizin ayağına gitmemizden, memleketi dolaşmamızdan, vatandaşımıza kulak vermemizden rahatsızlar. Bunu iktidarları için en büyük tehlike olarak görüyorlar. Her tür çirkinliği, kötülüğü yapacaklar. Nitekim, geçtiğimiz cuma talihsiz bir olay yaşadık. Cuma akşamından bu olay üzerinde tepiniyorlar. Lütfü Bey bir hata yaptı. Karşısındaki genel başkanına ağza alınmayacak küfürleri etmiş ahlaksız bir adam da olsa sinirlerine hakim olması gerekirdi. Siyasi deneyimi ve konumu bunu gerektirirdi. Sinirlerine yenik düştü. Elbette bu hatayı mazur görecek değiliz.''

ERHAN USTA GÖREVE GELMİŞTİ

Hatırlanacağı gibi İYİ Parti Grup Başkan vekili Lütfü Türkkan istifa etmiş ve yerine Erhan Usta gelmişti. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!