banner2

Meral Akşener'den Gürsel Tekin'in HDP ile ilgili açıklamasına tepki: Ya HDP ya biz

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, CHP'li Gürsel Tekin'in, ‘HDP'ye bakanlık verilebilir' açıklamasına tepki gösterirken "HDP'nin olduğu masada biz olmayız. Bizim olduğumuz masada da HDP olmaz" dedi.

Gündem 06.09.2022, 09:44 06.09.2022, 10:01
Abone ol
Meral Akşener'den Gürsel Tekin'in HDP ile ilgili açıklamasına tepki: Ya HDP ya biz

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, geçtiğimiz günlerde konuk olduğu canlı yayında Millet İttifakı'nın gizli ortağı HDP'ye ilişkin çok tartışılacak açıklamalara imza attı. HDP'ye bakanlık verilebileceğini ifade eden Gürsel Tekin, "Her partiye de verilebilir. O da anayasaya göre seçime bir hak kazanmış bir partidir." dedi.

Gürsel Tekin'in, "iktidar olmaları halinde HDP'ye bakanlık verilebileceği" sözleri Millet İttifakı'nda derin bir çatlağa sebep oldu. 6'lı masa ortağı partilerin milletvekilleri CHP'li Gürsel Tekin'e tepki gösterirken bir açıklama da İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'den geldi.

"HDP'NİN OLDUĞU MASADA BİZ OLMAYIZ"

Ankara'da partisinin il başkanlarıyla bir araya gelen Meral Akşener, yapılan çalışmaları ve stratejileri değerlendirdi. Habertürk'ün haberine göre söz alan birçok il başkanı o sözleri eleştirdi, HDP'nin kırmızı çizgileri olduğunu ifade etti.  Meral Akşener de "HDP'nin olduğu masada biz olmayız. Bizim olduğumuz masada da HDP olmaz. Bu hassasiyetimiz devam edecek. Parti yetkilileri konuyla ilgili, parti hassasiyetleriyle ilgili gerekli açıklamalar yaptı" ifadelerini kullandı.

GÜRSEL TEKİN'DEN İYİ PARTİLİ İSİMLERE CEVAP

Öte yandan CHP'li Gürsel Tekin, bir televizyon programına bağlanarak, İYİ Partili vekillere tepki gösterdi. AK Parti'nin tepki göstermesini anlıyorum diyen Tekin, "İYİ Partili arkadaşlarımızın tepkisini anlamakta zorluk çekiyorum. Ben de bir Milletvekiliyim, zaman zaman düşüncelerimi çok rahat söyleyen bir insanım. Burada 6'lı masayı ya da herhangi bir siyasi partiyi rahatsız edebilecek bir tek cümlem yok." ifadelerini kullandı.

"NE DEMEK HAD BİLDİRMEK?"

İYİ Parti'den gelen tepkilerle değinen Tekin "40 yıldır siyasetin içindeyim CHP gibi çok önemli bir kurumun, okulun öğrencisiyim, bugüne kadar 6 Genel Başkan'la çalıştım, zamanı geldiği zaman eleştirmesini bilen bir insanım. Başka partinin insanlarının bana had bildirmesini şiddetle reddediyorum. Sayın Akşener'e olan saygımdan dolayı sesimi çıkarmıyorum. Ne demek had bildirmek? Kim bana had bildirecek? Bana tek had bildirecek insan CHP'nin kurumsal Genel Başkanı'dır. Eğer sorununuz milyonlarca seçmeni Cumhur İttifakı'na sevk etmekse bu başka bir şey." diye konuştu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!