banner2

Meral Akşener'den Altılı masayı dağıtacak aday: Abdullah Gül

CHP'nin Eski Avukatı Mustafa Kemal Çiçek, Meral Akşener'in Mansur Yavaş yerine bambaşka bir aday istediğini iddia etti. Çiçek, Akşener'in kafasındaki adayın Abdullah Gül olduğunu ifade ederek, "Akşener'in kafasındaki aday Abdullah Gül. Mansur Yavaş'ın Erdoğan karşısında varlık göstermesi mümkün değil." dedi.

Gündem 12.11.2022, 01:48
Abone ol
Meral Akşener'den Altılı masayı dağıtacak aday: Abdullah Gül

CHP'nin Eski Avukatı Mustafa Kemal Çiçek Millet İttifakı'nın 2023 adayının kim olacağına yönelik A Haber ekranlarında yayınlanan Memleket Meselesi programında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Çiçek'in konuşmalarında öne çıkanlar:

Meral Akşener kendi aday olmayacağını zaten beyan etti ve bence aklında bambaşka bir isim var. Abdullah Gül'ün Mansur Yavaş'ı küçümseyen ifadeleri de ortaya çıkmıştı. Yavaş'ın Ankara'da hiçbir projesi olmadı.

ADAYI ABDULLAH GÜL OLACAK

Akşener'in kafasındaki aday Abdullah Gül. Mansur Yavaş'ın Erdoğan karşısında varlık göstermesi mümkün değil. Şu an algıyla ve sosyal medyayla götürüyor işlerini Mansur Yavaş.

2018 yılında esas itibariyle Abdullah Gül üzerinde bir ittifak söz konusuydu. Akşener'in istememesi üzerine Muharrem İnce getirildi. Bunu Abdullah Gül'ün avukatı söyledi.

GÜL'Ü ÖNE SÜRECEKLER

Akşener'in amacı o dönemde Abdullah Gül'ü bilerek Erdoğan'ın karşısına çıkartmadı. Çünkü büyük bir hezimet yaşayacaklarını biliyorlardı. Şimdi de esas amacımız parlamenter sisteme dönmek diyecekler ve Gül'ü öne sürecekler.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!