banner2

Meral Akşener'den 7'li koalisyonu birbirine düşürecek sözler: Küçük partilere bakanlık yok

7'li koalisyon, seçimi kazanırsa bakanlıklar nasıl dağıtılacak? Katıldığı televizyon programında konuşan Meral Akşener, ''CHP ile İYİ Parti'nin milletvekili sayısına göre görev dağılımı yapılır. CHP diğer partilerden de bakanlık önerebilir, bizi ilgilendirmez.'' dedi.

Gündem 09.05.2023, 09:12 09.05.2023, 10:38
Abone ol

14 Mayıs'ta yapılacak seçimlere sayılı günler kala İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'den 7'li koalisyonu karıştıracak açıklamalar geldi. 

Gündeme ilişkin sorulara yanıt veren Meral Akşener, seçimleri kazanmaları durumunda Millet İttifakı arasındaki bakanlıkların nasıl paylaşılacağını tek tek anlattı.

''OY ORANINA GÖRE DAĞILIM YAPILACAK''

''Oy oranına göre bakanlık dağılımı yapılacak.'' diyen Meral Akşener, şu ifadeleri kullandı:

''CHP ile İYİ Parti'nin milletvekili sayısına göre görev dağılımı yapılır. CHP diğer partilerden de bakanlık önerebilir, bizi ilgilendirmez. Oy oranına göre bakanlık dağılımı yapılacak. İçişlerinin karşılığı Adalet Bakanlığı'dır. Dışişleri'nin karşılığı Milli Savunma Bakanlığı'dır. Milli Eğitim'in karşılığı Sağlık Bakanlığı'dır.''

'KÜÇÜK' ORTAKLAR KIZACAK

Meral Akşener'in dün akşam canlı bu açıklamalarına, 7'li koalisyonun 'küçük' ortakları DEVA, Gelecek, Saadet ve Demokrat Parti cephesinden ne cevap geleceği merak konusu oldu.

OY ORANLARI ANKETLERDE DAHİ GÖRÜNMEMİŞTİ

Seçimlere CHP listelerinden giren DEVA, Saadet, Demokrat ve Gelecek Partisi'nin oy oranları, seçimlere ilişkin yapılan anketlerde dahi görünmemişti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!