Yandex Metrica

Sitede Ara

Memur ulaşım servisleri kaldırılacak mı, kaldırılmayacak mı? Servisler devam edecek mi?

Memur ulaşım servisleri kaldırılacak mı, kaldırılmayacak mı? Servisler devam edecek mi?

Tasarruf tedbirleri kapsamında memur servislerinin kalkacağı yönünde çıkan haberker kamu personellerini endişelendirmişti. Alınan yeni bilgilere göre memur ulaşım servislerinin kaldırılıp kaldırılmaması konusu bir kez daha değerlendirilecek. 

Gündem

12.06.2024, 13:08

Hükümet 2024 yılında tasarruf tedbirlerini hayatın her alanında uygulamaya koydu. Tasarruf tedbirleri kapsamında kamudaki harcamaların kısılması amaçlanıyor. Kamu çalışanlarının ulaşım servis giderlerinin de katlanarak artması üzerine bu alanda da yeni çalışmaların yapılmasını zorunlu kıldı. Tasarruf tedbirleri kapsamında memur servislerinin kaldırılacağı, memurların işe toplu taşıma ile gelmesinin teşvik edileceği açıklanmıştı.

Resmi Gazete'de yayımlandı! 15 Temmuz'da Başkentray ve Marmaray kararı Resmi Gazete'de yayımlandı! 15 Temmuz'da Başkentray ve Marmaray kararı Haberi Görüntüle

MEMUR ULAŞIM SERVİSLERİ KALDIRILACAK MI, KARAR İPTAL Mİ EDİLDİ?

Hükümetin açıkladığı tasarruf tedbirleri kapsamında memur servislerinin kaldırılacağı açıklanmıştı. Biten servis sözleşmelerinin ise güncellenmeyeceği belirtilmişti. Ancak bu kararın memurlar tarafından hoş karşılanmadığı öğrenildi. Tepkilere neden olan kararın gözden geçirileceği iddia edildi. Servislerin kaldırılması kararının kurum ve kuruluşların insiyatifine bırakılması gündemde. 

Kırgızistan'da darbe girişimi | Darbe engellendi mi? Kırgızistan'da darbe girişimi | Darbe engellendi mi? Haberi Görüntüle

KAMUDA SERVİSLER KALKACAK MI?

Kamuda tasarruf tedbirleri kapsamında servislerin kaldırılacağı açıklanmıştı.  Türkiye genelinde 120 bin memurun servis ile işine gidip geldiği açıklandı.

Son dakika: Sokak hayvanları düzenlemesi Meclis'te Son dakika: Sokak hayvanları düzenlemesi Meclis'te Haberi Görüntüle

MEMURLARLAR KARARA TEPKİLİ

Servislerin kamudan kaldırılması kararı sadece kamu çalışanları tarafından değil servis esnafı tarafından da tepkiyle karşılandı. 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Mehmet KARAKOCA

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading