Mehmetçik PKK'yı vurdu HDP'liler talimat almaya gitti! Semra Güzel detayı bomba

Türk askeri 2018 yılından bu yana PKK'ya göz açtırmıyor. Türkiye'nin seri operasyonları PKK'ya en ağır darbeyi vurdu. PKK'nın siyasi uzantısı olan HDP'liler de operasyonların başladığı günden bu yana PKK kamplarına 100'e yakın ziyaret gerçekleştirdi. Firari Semra Güzel'in de 3 defa gittiği ortaya çıktı.

Gündem 19.05.2022, 11:17 19.05.2022, 11:49
Abone ol
Mehmetçik PKK'yı vurdu HDP'liler talimat almaya gitti! Semra Güzel detayı bomba

Türk Silahlı Kuvvetleri, terörün kökünü kazımaya kararlı. TSK, Türk milletini terör belasından kurtarmak için PKK'ya operasyonlar düzenleyip hainleri inlerinde vurmaya devam ediyor. Hem Milli Savunma hem de İçişleri Bakanlığı'na bağlı güvenlik güçleri, terör örgütü PKK'ya seri operasyonlarla tarihin en büyük kayıplarını verdirdi. Irak'ın kuzeyinde ise Hakurk, Sinat, Haftanin, Gara, Metina ve Avaşin-Basyan'daki örgüt kampları önemli oranda temizlendi. Örgütün Kandil, Sincar, Karaçok gibi büyük kamplarına da ağır darbe indirildi.

HDP'LİLER SON 3 YILDA 100'E YAKIN ZİYARET GERÇEKLEŞTİRMİŞ

Sabah'ın aktardığı bilgiye göre; yüzlerce teröristin yok edildiği terör örgütün lojistik altyapısının yerle bir edildiği bu operasyonlar, HDP'nin eteklerinin tutuşmasına sebep oldu. HDP milletvekilleri, tam da operasyonların başladığı 2018 yılından itibaren Kuzey Irak yollarını aşındırdı. HDP'li 34 milletvekili son 3 yılda Irak'ın kuzeyine 100'e yakın ziyaret gerçekleştirdi.

FİRARİ SEMRA GÜZEL DE 3 DEFA KUZEY IRAK'A GİTTİ

Öte yandan Kuzey Irak'ı en çok ziyaret eden isimler belli oldu. Hüseyin Kaçmaz, İmam Taşçıer, Ayşe Acar Başaran, Nuran İmir, Berdan Öztürk, Feleknas Uca ve Ebru Günay olduğu öğrenildi. PKK kamplarında fotoğrafları ortaya çıkan ve milletvekilliği düşürülen HDP'li firari Semra Güzel'in de en az 3 defa Kuzey Irak'a geçiş yaptığı soruşturma dosyasına girdi.

TALİMAT ALMAYA GİTMİŞLER

Teslim olan teröristlerin verdiği ifadeler HDP'lilerin, köşeye sıkışan PKK elebaşlarından talimat almak için Kuzey Irak'a gittiği ispat eder nitelikte. Terör örgütünün yayın organlarında HDP'lilerin Türkiye'nin yaptığı operasyonlardan sonra Sincar ve Mahmur'a gittiği ortaya çıktı. HDP'lilerin bazı ziyaretlerde de Erbil ve Süleymaniye'de terör örgütünün uzantıları ile görüştükleri yönünde çok sayıda haber bulunuyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!