banner2

Mehmetçik 7 gün 24 saat teyakkuzda! Vali açıkladı: Üst düzey başarı var!

Ağrı Valisi Vali Varol, sınır bölgesinde yaptığı açıklamada sadece göçmen kaçakçılığı değil, terör ve uyuşturucu anlamında da üst düzey başarı yakaladıklarını ifade etti.

Gündem 27.05.2023, 12:29 27.05.2023, 13:13
Abone ol
Mehmetçik 7 gün 24 saat teyakkuzda! Vali açıkladı: Üst düzey başarı var!

Türkiye-İran sınırında sınır fiziki güvenliğinin sağlanması amacıyla Mehmetçik 7 gün 24 saat teyakkuzda bekliyor. Her biri 3 metre 30 santimetre kalınlığında olan üzeri tel örgülerle çevrili modüler beton duvar sayesinde bölgede teröristlerin sızma girişimleri, yasa dışı ve düzensiz göçmenlerin geçiş teşebbüsleri ve kaçakçılık faaliyetleri engelleniyor. 

TERMAL KAMERALARLA HUDUTTA GÖZETLEME 

Türk Silahlı Kuvvetleri Dayanışma Vakfının iştiraki olan ASELSAN tarafından tamamen yerli ve milli imkanlarla üretilen en son sistem termal kameraların yüksek görüntü kalitesi sayesinde gece gündüz fark etmeksizin hudut hattında gözetleme imkanı kesintisiz bir şekilde sağlanıyor. 

2 BİNDEN FAZLA GÖÇMEN YAKALANDI 

Türkiye-İran sınırının 87 kilometrelik bölümünü oluşturan Ağrı’da ileri teknoloji sayesinde 2023 yılı içerisinde yapılan denetim ve operasyonlarda 2 bin 250 düzensiz göçmen yakalandı.

2 BİNDEN FAZLA GÖÇMEN SINIR DIŞI EDİLDİ 

Ağrı İl Göç İdaresi Müdürlüğünce bu yıl gerçekleştirilen charter seferleri ve tarifeli uçuşlarla toplam 2 bin 59 düzensiz göçmen sınır dışı edilirken, göçmen kaçakçılığı yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 87 şüpheliden 23'ü tutuklandı. Göçmen kaçakçılığında kullanıldığı tespit edilen 23 araca ise el konuldu.

"ENTEGRE BİR SINIR GÜVENLİK SİSTEMİ"

84 kilometrelik modüler sınır duvarının donatıldığı teknolojik sistemler hakkında açıklamalarda bulunan Ağrı Valisi Osman Varol, duvar inşa edildikten sonra düzensiz göçmen, kaçakçılık ve terör alanında ciddi bir başarı elde ettiklerini söyleyerek, “87 kilometrelik sınır hattımızın yaklaşık 84 kilometrelik bölümünde modüler sınır duvarı tamamlanmış durumda. 3 metrelik bu duvar üzerinde jiletli teller bulunmakta. Bu sadece bir sınır duvarı değil entegre bir sınır güvenlik sistemi. Bu duvarın dışında, duvarın iç tarafında asfalt yolumuz var.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!