banner2

Mehmet Tevfik Göksu İBB'nin 'engelleniyoruz' iddialarını bir bir çürüttü!

Gündeme ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulunan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu İBB'nin karla mücadele fiyaskosu ile ilgili şoke eden detayları anlattı. Göksu ayrıca İBB'nin 'engelleniyoruz' iddialarını da bir bir çürüttü.

Gündem 29.01.2022, 11:29 29.01.2022, 12:44
Abone ol

Esenler Belediye Başkanı ve İBB AK Parti Grup Başkanvekili Tevfik Göksu, Esenler ve İstanbul'daki gündemle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

ÖNLEMLER ALINMADI

Ülke Tv'de Eda Özdemir'in sorularını yanıtlayan Tevfik Göksu İstanbul'da yaşanan olaylar ile ilgili İBB yönetiminin ihmalkar davrandığını ifade ederek şunları söyledi:

Kar, yağmur, sel gibi doğa felaketleriyle karşılaşıyoruz. Bazen gücümüzün yetmediği şeyler olabilir. Farklı sıkıntılar yaşıyor olabilirsiniz. İstanbul'da yaşananlara baktığımızda, yoğun kar yağdı. Sıkıntılar yaşanması kaçınılmazdı ancak meteoroloji günler öncesinden duyurdu. Bu duyurunun ardından önlemlerin alınması gerekir.

İBB KURUMSAL HAFIZAYI YOK ETTİ

İBB ve CHP'nin anlayışında halkla ilişkiler ile belediyeyi yönetmek gibi bir algısı var. Hakikatle yüzleştikleri zaman algılarının nasıl çöktüğünü gördük. İBB dünyanın en büyük kurumlarından bir tanesi. Kurumsal hafızasından dolayı böyle afetlerle başa çıkabilecek durumdaydı. 

2017 yılında daha şiddetli yağan kar yağışında çökmeyen sistem 5 yıl sonra çöktü.

AK PARTİLİ BELEDİYELER DEVREYE GİRMESEYDİ BAKANLIK DEVREYE GİRMESEYDİ İSTANBUL'UN HALİ NE OLURDU?

İBB, kurumsal hafızayı yok etti. Bu işle mücadele etmek için nerede, ne zaman müdahale edeceğinizi bilmeniz gerekir. Kurumsal hafızayı yok ederseniz, karla mücadele ediyormuş gibi görünerek bu işi beceremezsiniz. 

Rahmetli Kadir abi Moskova'ya karla mücadele için ekip gönderdi. İBB o görevlileri tasviye etti. 

O akşam AK Parti belediyeleri devreye girmeseydi, Bakanlık devreye girmeseydi, İstanbul'un hali ne olurdu!

İBB daha önce günler öncesinden prova yapardı. İstanbul'un ana akslarını açacak tatbikatlar yapılırdı. Sıkıntının yaşanabileceği yerlere mobil büfeler konulurdu. 

Partizanca İBB'ye öyle kişileri yerleştirdiler ki işin ehli kişiler yok. Kar küreme aracındaki şoför aracı nasıl kullanacağını bilmediği için bırakıp kaçıyor. Başka bir örnekte ise cenaze aracında tabut var. Cenazeyi bırakıp kaçıyorlar. 

İBB KOCA KOCA YALANLAR SÖYLEDİ VE SONUNDA SİSTEM ÇÖKTÜ

Algı ve reklamla göstermeye çalıştıkları CHP zihniyetinin çöküşü oldu. İBB, CHP'nin aynasıydı. O algı yerle bir oldu. Bu durumda en çok zararı ise İstanbullular gördü.

Esenler Belediyesi olarak bütün ana arterleri biz açtık. İBB bu kadar büyük kapasiteye rağmen çöktü. 

Araçları reklam değeri en yüksek olan bölgelere yerleştirdiler. Arnavutköy'ü İstanbul'un dışına mı ittiniz! Hani 16 milyonu kucaklıyordunuz. Bir tane memur çıkmış İstanbul halkını trollükle suçluyor. Sen kimsin ya. Herkesin patronu İstanbullulardır. 

Cumhurbaşkanımıza hakaret eden Sedef Kabaş, CHP'lilere iletişim dersi verirken 'Koca koca yalan söyleyeceksiniz' diyordu. İBB de koca koca yalanlar söyledi. Ve sonunda sistem çöktü.

'TUZ DEĞİL KUMMUŞ'

Tuz deposunu gezerken üç defa 'Kum' dedi. Biz de inceledik ve gerçekten de tuz değil kummuş. Bize verdikleri tuzlar kumluydu. Tuzun içine kum kattığında ne olur bütün araçlar arızalanır. Bunu da ilk kez burada söylüyorum, tuz ihalesini CHP'lilere verdiler.

ELLERİNDE KULLANACAKLARI ARAÇLARI BİLE YOKTU

2017 yılında 136 bin ton tuz kullanılırken, bu yıl 55 bin ton tuz kullanıldı. 2017'de 539 ton solüsyon kullanılırken, bu yıl ise sadece 21 yon solüsyon kullanıldı. Bu 2 tanker demek. 

Bunu da ilk kez Ülke TV'de açıklıyorum. Ellerinde kullanacakları araçları bile yoktu. Kışla mücadeleyi İsfalt'a vermişler. İsfalt'a verdikleri Kışla Müdahale İhalesini de karşıyı bir firmaya vermişler. Avrupa Yakasını eski Kadıköy Belediye Başkanı'nın kardeşine vermişler. O da o akşam araç arıyor.

Partizanlığın, liyakatsizliğin İstanbul'u ne hale getirdiğini sadece kar fırtınasında gördük. 

'ENGELLENİYORUZ DİYORLAR KÜLLİYEN YALAN'

Cumhurbaşkanı metroya izin vermedi" bu durum külliyen yalan. Siz bir yatırım yapmak istiyor ve dış krediyi kullanmak için Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Yatırım Programı'ndaki rehberde bütün kaideler yazıyor. Buraya sunacağınız proje kesin proje olacak. Bütün etütleri yapılmış olması gerekiyor. Buna Ulaştırma Bakanlığı izin verecek. 2012 yılında Kadir Topbaş döneminde başlamış projedir bu. 2021 Mayıs ayında başvuru evraklarını toplamışlar bakanlığa göndermişler. Bakanlık eksiklerin var düzelt demiş. Bunlar tekrar göndermiş. Bakanlık yine eksiğin var demiş. Kasım ayında yeniden göndermişler. Bakanlık yeniden eksik gönderdin diyerek geri çeviriyor. 2022 ocak ayında yine eksik evraklardan dolayı reddedilmiş. 300 gündür engelleniyoruz diyorlar bir de, yalan. 

Biz İBB'yi devrettiğimizde 28 buçuk milyar borcu vardı. Şuandaki borcu 42 milyar borcu var. Hani diyor ya "Cumhurbaşkanlığı izin vermedi!" Cumhurbaşkanlığı bununla ilgilenmez. Bu krediyi kullanabilmek için senin borç limitin olması gerekiyor. Projenin tamamlanmış, fizibilitesi bitmiş olacak. 

İmamoğlu'nun kariyer planlamasında İstanbul yok. İngiliz anahtarıyla yeni kapılar açmaya çalışıyor. Bu milletin gönlüne girmeden hangi anahtarı alırsan al. 

'CHP'NİN MİSYONU MİLLETİN İSTİKAMETİNİ DEĞİŞTİRMEKTİR'

Meclise gelen teklifleri 'Ben yapacaktım da engellediler' demesinler diye nezaketen reddetmiyoruz. İş yapma kapasiteleri yok. İş yapma vizyonları yok, iş yapma samimiyetleri yok. Bu da şununla alakalı, CHP'nin misyonu var, bu millete hizmet etmek değil, milletin istikametini değiştirmektir. CHP, altını çizerek söylüyorum bu ülkede halkımıza eğitilecek varlıklar olarak bakar. Eğer hizmet etmek isteseler İBB'ye merkezi bütçeden olağanüstü para geliyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!