banner2

Mehmet Şimşek'in Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'bakanlık' teklifini neden geri çevirdiği ortaya çıktı

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan'la bir araya gelen eski Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in sağlık sorunları nedeniyle bakanlık teklifini kabul etmediği ortaya çıktı.

Gündem 24.03.2023, 11:00 24.03.2023, 11:51
Abone ol
Mehmet Şimşek'in Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'bakanlık' teklifini neden geri çevirdiği ortaya çıktı

Hatırlanacağı gibi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile AK Parti Genel Merkezi'nde bir araya geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Mehmet Şimşek'e ekonomi bakanlığını teslim edeceği kulislerde konuşuluyordu.

Eski Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, görüşmenin ardından yaptığı açıklamada "Kendi alanıma giren her konuda istenen katkıları vermeye her zaman hazırım. Ancak aktif siyasete girmeyi düşünmüyorum" ifadelerini kullanmıştı.

AKTİF SİYASETİ DÜŞÜNMÜYOR

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik de görüşye dair konuşmuştu. Ömer Çelik, Mehmet Şimşek'in parti genel merkezine gelmesinin olağanüstü bir durum olmadığını belirterek, "Kendisi aktif siyaseti düşünmüyor ama arzu edilen her konuda destek vermeye hazır olduğunu beyan etti" diye konuşmuştu.

Mehmet Şimşek'in Cumhurbaşkanı Erdoğan'la yaptığı görüşmenin ardından yeni detaylar ortaya çıktı. Hürriyet gazetesi yazarı Hande Fırat, bugünkü köşesinde yapılan görüşmeye dair bir yazı kaleme aldı.

MEHMET ŞİMŞEK'İN SAĞLIK SORUNU VAR

Hande Fırat, köşesinde şu ifadelere yer verdi;

''Akıllardaki soru Mehmet Şimşek’in durumu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mehmet Şimşek’le istişarelerinin süreceğini söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Mehmet Şimşek arasındaki görüşmenin çok iyi geçtiğine dikkat çeken kaynaklar; “Şimşek elinden geleni yapmaya hazır, bu görüşmelerin devamı da olur. Bir yöntemde de anlaşılabilir” dedi. Ancak sorun bu değil. Sorun, Mehmet Şimşek’in sağlığı. Bir süredir tedavi gören Şimşek’in yurtdışında tedavisi devam edecek.''

MEHMET ŞİMŞEK: AKTİF SİYASETE GİRMEYİ DÜŞÜNMÜYORUM

Mehmet Şimşek, görüşmenin ardından sosyal medya hesabı Twitter yaptığı paylaşımda, aktif siyasete dönmeyi düşünmediğini belirtmiş ve şunları kaydetmişti; "Sn Cumhurbaşkanımız ile akşam saatlerinde Ak Parti Genel Merkezi’nde son derecede samimi bir ortamda görüşme fırsatım oldu. Kendisine bu kabulleri çok teşekkür ederim. Kendi alanıma giren her konuda istenen katkıları vermeye her zaman hazırım. Ancak yurtdışında finans kuruluşlarındaki işlerim nedeni ile aktif siyasete girmeyi düşünmüyorum" 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!