Yandex Metrica

Sitede Ara

Meclis karıştı! DEM'lilerin 'TSK'yı işgalci İsrail askerlerine benzetilmesine' tepki: Asla kabul edilemez!

Meclis karıştı! DEM'lilerin 'TSK'yı  işgalci İsrail askerlerine benzetilmesine' tepki: Asla kabul edilemez!

Gözaltına alındıktan sonra İçişleri Bakanlığı tarafından yerine kayyum atanan Hakkari Belediye Eş Başkanı Mehmet Sıddık Akış'a, 19 yıl 6 ay hapis cezasının belli olması üzerine DEM Parti Eş Genel Başkanı Tülay Hatimoğulları ve bölge milletvekilleri kararı protesto etmek amacıyla Bulvar Caddesi'nde yürüyüş yapmıştı. DEM'li vekil Tülay Hatimoğulları haddini aşarak  izinsiz olarak düzenledikleri gösteride Türk polisine İsrail benzetmesi yapmıştı.TBMM Genel Kurulu'nda 'Gazze' tartışması yaşandı. AK Parti Grup Başkanvekili Abdulhamit Gül, DEM Parti Şanlıurfa Milletvekili Ömer Öcalan ve DEM Parti Grup Başkanvekili Gülüstan Kılıç Koçyiğit'in haddini aşan sözlerine tepki gösterdi.   

Gündem

07.06.2024, 12:51

Hakkari Belediyesi Eş Başkanı Mehmet Akış'ın İçişleri Bakanlığınca Hakkari Belediye Başkanlığı görevinden uzaklaştırılmasını protesto etmek amacıyla Bulvar Caddesi'nde yürüyüş düzenledi. Bu sırada kaldırımda bekleyen bazı kişiler de sloganlar atarak yürüyüşe katılmıştı. Yürüyüş sırasında DEM'li vekil Türk polisini İsrail askerlerine benzetmişti.  

AK Parti Grup Başkanvekili Abdulhamit Gül, DEM Parti Şanlıurfa Milletvekili Ömer Öcalan ve DEM Parti Grup Başkanvekili Gülüstan Kılıç Koçyiğit'in haddini aşan sözlerine tepki gösterdi. Gül, 'Türkiye'yi, Türk Polisini, Türk Silahlı Kuvvetlerini, işgalci İsrail askerlerine benzetmeyi asla ama asla kabul etmiyoruz, bunu reddediyoruz.' dedi. 

TBMM Genel Kurulu, 'Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifini' görüşmek üzere Meclis Başkanvekili Gülizar Biçer Karaca başkanlığında toplandı.

Kanun teklifi görüşmeleri sürerken söz alan DEM Parti Şanlıurfa Milletvekili Ömer Öcalan'ın, 'Burada, 'Gazze' diye ağlıyor ama Hakkâri'ye Gazze politikası uyguluyor, burada İsrail'in zulmünden bahsediyor ama Hakkâri'nin iradesini kabul etmiyor' şeklindeki sözleri üzerine Meclis'te tartışma çıktı.

Bakan Şimşek: Yatırımcıların ilgisi artıyor, risk primi ise geriliyor Bakan Şimşek: Yatırımcıların ilgisi artıyor, risk primi ise geriliyor Haberi Görüntüle

"TÜRKİYE HER ZAMAN MAZLUMLARIN YANINDADIR"

Ömer Öcalan'ın sözleri üzerine konuşan AK Parti Grup Başkanvekili Abdulhamit Gül, DEM'lilerin sözlerine tepki gösterdi. "Burada birkaç hatip Türkiye ile Gazze'yi mukayese etme cüretine girerek, Gazze'de kendi topraklarını savunan kahramanlar ile Türkiye'yi mukayese etmiştir. Türkiye, her zaman, tarih boyunca emperyalistlerin karşısında durmuş hür, bağımsız, müstakil bir devlettir, kıyamete kadar da öyle kalacaktır. Türkiye, Gazze'deki mazlumların da Gazze'deki direnişin de yanında yer almaktadır. Bizim karşısında olduğumuz terör örgütleridir, terör örgütlerine destek verenlerdir, şiddeti destekleyenlerdir. 10 binlerce kilometre öteden gelip Türkiye'nin güneyinde bir terör koridoru kurmak isteyenlere sesi çıkmayanlar, onlara sırtını dayayan iş birlikçileri de emperyalistleri de vekâlet savaşçılarını da çok iyi tanıyoruz. Bunlarla mücadelemizi de sürdüreceğiz. Türkiye her zaman mazlumların hukukun ve demokrasinin yanında olacaktır. Bunu da böyle ifade etmek istiyorum" dedi.

3 yıl önce 6 kişi hayatını kaybetmişti! Yağmurun başkentinde afetlere 'sel kapanlı' önlem 3 yıl önce 6 kişi hayatını kaybetmişti! Yağmurun başkentinde afetlere... Haberi Görüntüle

TÜRK POLİSİNE ALÇAK SÖZLER 

Abdülhamit Gül'ün sözleri üzerine söz alan DEM Parti Grup Başkanvekili Gülüstan Kılıç Koçyiğit, "Hatibimizin mukayesesi bir fotoğraf üzerineydi. İki fotoğraf gösterdi hatibimiz. Biri Hakkâri Belediyesinin fotoğrafıydı, biri Gazze parlamentosunun fotoğrafıydı. Birinin önünde İsrail askerleri duruyordu. Filistin halkının iradesine el konulmuştu. Birinin önünde de polisler duruyordu ve Hakkâri halkının iradesine el konulmuş." şeklinde skandal niteliğinde açıklamada bulundu.

Suriye'deki bayrak provokatörü yakalandı: Suriye'deki bayrak provokatörü yakalandı: "Türk halkından özür diliyoruz" Haberi Görüntüle

"ASLA AMA ASLA KABUL ETMİYORUZ"

DEM'li Koçyiğit'in sözlerine cevap vermek için tekrar söz alan Abdulhamit Gül, "Türkiye, Suriye'deki, Irak'taki, dünyanın neresinde olursa olsun Kürtlere, coğrafyasını, vatanını açmıştır. Suriye'de yaşanan her gelişmede, Türkiye, Suriye'deki Ezidisiyle, Kürdüyle, Türkmeniyle, Arabıyla herkesin anavatanı olmuştur. Mazlumların yanında yer almıştır. Türkiye'yi, Türk Polisini, Türk Silahlı Kuvvetlerini, işgalci İsrail askerlerine benzetmeyi asla ama asla kabul etmiyoruz, bunu reddediyoruz" dedi.

Habere Tepki Ver

1

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Zehra EVCİL

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading